Legendárna skupina Smokie bude koncertovať v Česku so symfonickým orchestrom

Hudobných skupín, ktoré hrajú a koncertujú 50 rokov je naozaj málo a tých, ktoré majú toľko hitov, že ich nemožno spočítať ešte menej. Do tejto výnimočnej kategórie nepochybne patrí formácia Smokie s hitmi ako Living Next Door To Alice, Needles And Pins, Oh Carol, I’ll Meet You At Midnight, If You Know How To Love Me, Don’t Play Your Rock’n’Roll To Me, Lay Back In The Arms Of Someone, Something’s Been Making Me Blue, Wild Wild Angels, Mexican Girl, For A Few Dollars More, či Take Good Care Of My Babe. To je iba 12 hitov, ktoré si na koncertoch v Čechách a Morave v decembri 2018 určite užijete, ale bude ich oveľa viac.

Smokie do Česka prvýkrát priváža produkčná spoločnosť FP PRO: Smokie milujem celý život, ich hudba mi dáva radosť i dobrú náladu a texty poznám naozaj naspamäť. Chcem urobiť radosť sebe i všetkým ľuďom, ktorí majú Smokie radi rovnako ako ja. Pripravili sme s kapelou sériu výnimočných koncertov v symfonickom prevedení s podporou skvelej Maďarskej filharmónie Danubia Orchestra Óbuda a špeciálneho českého hosťa skupiny Maybe, ktorú si Smokie sami vybrali z ponuky mnohých domácich interpretov. Maybe tiež zahrajú svoje úžasné skladby Heaven, Odpověď, Magnetické pole, Koloseum alebo Ameriku v symfonickej prevedení, hovorí promotér Miroslav Bučko.

Veľká starostlivosť je v tomto projekte venovaná tiež vizuálnej stránke, kvalitnej zvukovej a svetelnej technike či veľkoplošným projekciám. Bude to skutočne veľkolepá show, dodáva Miroslav Bučko.

Mnohým skladbám z repertoáru Smokie sa v Česku dostalo tej cti, že s českými textami doslova zdomácneli. Mýdlový princ (Václav Neckář), Alenka v říši divů (Karel Zich), Oh, Harold (Helena Vondráčková) alebo Zpíval jen rokenrol, nic víc (Radek Tomášek).

Koncerty sa uskutočnia v decembri 2018 v Brne, Zlíne, Ostrave, Plzni, Pardubiciach a Prahe. Vstupenky sú už v predaji priamo na oficiálnych webových stránkach podujatia.