Na brade ešte mlieko a v éteri najpočúvanejší hit na svete

Ešte mu tečie mlieko po brade a už má najpočúvanejšiu pieseň na svete. A prečo sa tomu diviť? Na finálnu podobu totiž dbal sám Dan ReynoldsImagine Dragons. Benson Boone sa tak stáva svetovou hviezdou, žiariacou pod hviezdnym dohľadom.

Americký spevák Benson Boone vládne so singlom Beautiful Things celému Spotify. Na vrchol globálneho rebríčka najpočúvanejších skladieb najpopulárnejšej streamovacej platformy ho vyniesol najmä záujem ľudí v Európe a Amerike. Na Slovensku je zatiaľ na druhej priečke.

Dvadsaťjedenročný chránenec Dana ReynoldsaImagine Dragons a niekdajší účastník American Idol si úspech tvrdo odpracoval. Jeho cesta začína v mestečku Monroe vo Washingtone, kde žil v rodine s piatimi sestrami. Profesionálne sa venoval skokom do vody a chodil na miestnu strednú školu. Vo voľných chvíľach hral na piano. Hudobný talent v sebe objavil počas súťaže školských kapiel, ktorej sa zúčastnil na výzvu spolužiakov. Ako mnoho ďalších hudobníkov túžiacich po svojich pätnástich minútach slávy, zdieľal prvé spevácke pokusy na sociálnych sieťach. Na TikToku si postupne vybudoval doslova armádu podporovateľov. Prihlásil sa do známej televíznej súťaže American Idol a jej devätnástu sezónu mohol podľa divákov aj porotcov na čele s Katy Perry vyhrať, ale zámerne odstúpil, aby sa naplno sústredil na vlastnú kariéru. Podpísal vydavateľskú zmluvu s Warner Music a začal spolupracovať s už spomínaným Danom Reynoldsom. Jeho prvý singel Ghost Town sa dostal do hitparád v trinástich krajinách sveta, ale ďalším Bensonovým skladbám sa už toľko nedarilo. Smolu prelomil až teraz s baladou Beautiful Things.

Krátko predtým, ako jeho novinka explodovala na internete, ohlásil Benson Boone koncert v pražskom Rock Café. Záujem o vystúpenie rýchlo rástol a usporiadateľ, Fource Entertainment, akciu presunul do Lucerna Music Baru. Počas niekoľkých dní sa koncert vypredal. Pripomíname, že šťastní majitelia vstupeniek uvidia amerického mladíka na klubovom pódiu v Prahe, 1. júna 2024.

Renáta Tomášová / Warner Music Slovakia