Lenny Kravitz predstavil hosťa turné

Spevácka hviezda Lenny Kravitz svojím koncertom v Bratislave 1. júla otvorí letné prázdniny a obdobie skvelej nálady a slnečných dní. Okrem jeho najúspešnejších hitov koncert osvieži i vystúpenie, ktoré ide žánrovo ruka v ruke s jeho tvorbou. Návštevníci pripravovaného hudobného podujatia sa môžu tešiť na špeciálneho hosťa Cory Henry And The Funk Apostles.

Rodák z New Yorku posledné mesiace prostredníctvom sociálnych sietí fanúšikov zásobuje novinkami. Nie je to tak dávno, čo svoje sily spojil s Úradom OSN pre ľudské práva, aby svojím vynoveným singlom Here To Love (#fightracism) podporil myšlienku boja proti rasizmu, xenofóbii a diskriminácii. Ako už napovedá názov celého turné, aj jeho vystúpenia v rámci koncertnej šnúry podporia krásnu myšlienku hlásajúcu rovnosť a ľudské práva.

Pred niekoľkými týždňami internet obleteli fotografické snímky Kravitza usilovne pracujúceho v nahrávacom štúdiu. Či sa priaznivci charizmatického speváka môžu tešiť na ďalší megahit, zatiaľ ostáva pod rúškom tajomstva, oficiálne však ohlásil ďalšie milé prekvapenie.

Tohtoročné turné sa Lenny Kravitz rozhodol osviežiť špeciálnym hosťom. Multitaletovaný spevák stavil na kartu mladého hudobníka, ktorého muzika oslovila a urobila dojem aj na hviezdu obrovského formátu, akou Kravitz bezbochyby je. Koncerty počas všetkých zastávok Here to Love Tour 2020 otvorí Cory Henry – spevák, skladateľ, klavirista a hudobník, ktorý hraním na organ dáva tomuto monumentálnemu hudobnému nástroju absolútne nový rozmer.  Telentovanému muzikantovi bude počas vystúpení sekundovať kapela The Funk Apostles, s ktorou v roku 2018 vydal album Art Of Love. Okrem rodného mesta New York, Kravitza s Henrym spája i hudobný žáner, ktorý oboch spevákov ovplynil. Otvorenie koncertu sa tak bude niesť v rytme R&Bsoulu.

Lenny Kravitz je považovaný za jedného z vynikajúcich rockových hudobníkov našich čias.  Spevák a multiinštrumentalista prekročil hranice žánru, štýlu, rasy a postavenia počas svojej tridsaťročnej hudobnej kariéry. Vstupenky na koncert sú k dispozícii na stránke organizátora koncertu.