Lenny oslavuje narodeniny albumu Hearts

Reedícia úspešnej nahrávky Hearts vychádza spolu s exkluzívnym, speváčkou vlastnoručne podpísaným songbookom. K tomu všetkému navyše Lenny vydáva akustickú verziu svojho najnovšieho singlu Overdosed.

Speváčka Lenny oslavuje výročie vydania svojho debutového albumu Hearts, ktorým prenikla medzi veľké domáce a zahraničné hudobné mená. Ako darček a poďakovanie fanúšikom, pripravila jeho reedíciu a exkluzívny spevník, kde sa nachádzajú piesne ako Standing At The Corner Of Your Heart, Bones alebo megahit Hell.o v novom šate.

Keďže tento rok oslavujeme päť rokov od vydania, vymysleli sme to tak, že celý koncept bude reedícia tohto albumu spolu so spevníkom – mojím vlastným songbookom, raduje sa speváčka a dodáva, že celú túto narodeninovú edíciu pre svojich fanúšikov vlastnoručne podpísala. Ďalšie prekvapenie, s ktorým Lenny prichádza, je akustická verzia jej najnovšieho singlu Overdosed, ku ktorému natočila aj romantický videoklip. V ňom mala oblečené nádherné šaty od českej návrhárky Vandy Jandy, sedela za klavírom a pri západe slnka spievala o tom, ako je omámená láskou.

Nejaký čas od vydania albumu Hearts som začala premýšľať o vydaní spevníka. Ľudia mi stále písali, kde môžu zohnať noty a texty k pesničkám, že by si radi zahrali napríklad Hell.o a nevedia ako. Nechala som preto pripraviť notové zápisy, ale na vznik spevníka to ešte nebolo, popísala prvotný nápad Lenny. Vizuál celého spevníka mal na starosti taliansky grafik Gianluca Militello, ktorý sa postaral aj o grafiku na albume Hearts. Okrem skladieb z úspešného albumu Hearts, ktorý vyšiel aj na vinylovej platni, sú ako bonus v spevníku úpravy piesní z predošlých dvoch EP All My LoveFighter.

Akustickú verziu najnovšieho singlu Overdosed sa Lenny rozhodla nahrať krátko po vydaní oficiálneho singla. Sama rada počúvam akustické úpravy piesní svojich obľúbených interpretov. Chcela som, aby ľudia nezabúdali, že aj keď mám rockovú dušu, stále som a budem to dievča za klavírom. Myslím, že klip aj pesnička vyžarujú veľmi osobné čaro a jednoznačne je to aj prístupom a tímom, ktorý som zvolila, uzatvára Lenny.