Lenny vydala rockový album

Novinka českej speváčky s medzinárodným presahom vyšla pod názvom Heartbreak Culture, vznikala v Berlíne a v Liverpoole, a podieľali sa na nej výrazné mená domácej aj zahraničnej hudobnej scény.

Minulý rok predstavila Lenny (Lenka Filipová, dcéra populárnej českej speváčky) prvú ochutnávku z nového albumu s názvom Overdosed. Na jeseň rozvírila vody nielen českého popu spoluprácou s legendárnym producentom a členom Linkin Park, Mikeom Shinodom a tento rok v júni ponúkla energický hit live. laugh. cry. O mesiac neskôr sa pripomenula so šibalskou piesňou Plastic Flowers. A teraz nastal čas na všetky tieto piesne v spoločnosti ďalších ôsmych, úplne nových, na očakávanom albume Heartbreak Culture, ktorý má prekvapivo rockový nádych.

Rock je potrava pre moju dušu. Keď začne hrať skvelý gitarový riff, niečo v mojom vnútri sa zapáli a mám pocit, že všetko je možné. Na ľudí možno pôsobím milo a hanblivo, avšak na pódiu dostáva priestor moja dravá stránka a nič ma nezastaví, vysvetľuje Lenny.

Vyrastala som na rocku a punk rocku. Môj otec ma odchoval na AC/DC, Deep Purple a Ozzym. Ja sama som potom v puberte milovala Paramore, Linkin Park aj Green Day. Na škole v Anglicku som potom objavila čaro tvrdšieho hardcoru a navštevovala koncerty kapiel ako New Found Glory, Bring Me The Horizon alebo známy Warped Tour, približuje Lenny umelcov, ktorí ju formovali. Môžeme sa tak tešiť na rýchly rockový album, na ktorom speváčka opäť dokazuje, že pre ňu neexistujú žánrové hranice.

Album Heartbreak Culture sa začal rodiť už na začiatku roku 2020, keď v známom liverpoolskom štúdiu The Motor Museum vznikla prvá pieseň. Najväčšia časť tvorby však vznikala v priebehu minulého roka počas songwriting sessions v Berlíne, kde v spoločnosti Isy Aziera, Stephana CunyhoRobina Hunta vznikla napríklad aj jediná balada Friends For Life, na ktorej sa autorsky podieľal talentovaný spevák Remme. V spolupráci s Ondrom FiedleromMarcelom Procházkom potom vznikol už známy singel live. laugh. cry.

Na to, že sa môžeme tešiť na naozaj kvalitný a hudobne veľmi rozmanitý album napovedá aj zoznam mien, ktoré sa na novom albume podieľali. Popri už spomenutých producentoch na albume pomáhal aj na Grammy nominovaný Dan Lancaster, ktorý je momentálne na turné s kapelou Muse, a ktorý sa celého procesu zúčastňoval prostredníctvom aplikácie Zoom a Skype. Podobne prebiehala tvorba aj ďalších piesní.

Aj keď väčšina albumu vznikala práve v zahraničí a s umelcami z iných krajín, speváčka dokazuje, že kvalitný medzinárodný pop sa dá tvoriť aj v českých pomeroch. V legendárnom pražskom štúdiu Faust vznikala v spolupráci s Pam Rabbit pieseň Animal, o ktorej produkciu spolu s ďalšími dvoma, sa postaral Filip Vlček. Ten svojím inovatívnym prístupom prispel k podobe albumu nemalou mierou. V štúdiu Babylon zas Marcus Tran produkoval úvodnú pieseň albumu Superpower, na ktorej sa autorsky podieľal aj Marpo.

Rozmanitosť tvorby albumu som si skrátka neskutočne užívala. Najlepšie veci u mňa vznikali práve vtedy, keď som trochu popustila na kreativite a netlačila toľko na pílu. Všeobecne by som chcela, aby si fanúšikovia počúvanie albumu užívali čo najviac. Týmto albumom som si tiež splnila niekoľko profesionálnych snov, a to je myslím krásnym poslaním. Žiaden sen nie je dostatočne veľký na to, aby sa nesplnil, keď do toho dáme všetko, čo v nás je, uzatvára Lenny. Novinka Heatbreak Culture je už dostupná na CD a v streamovacích službách, na konci novembra vyjde na vinylovej platni.