Leto v rytmoch kapely Instinct

Producent Martin Kavulič a kapela Instinct vydali chytľavý letný singel Slovensko, leto a tma. Autorom hudby je Martin Kavulič, ktorý je známy ako producent a autor piesni speváčky Kristíny. Pod text sa podpísal známy slovenský textár Kamil Peteraj.

Prvé demo piesne nám Martin poslal ešte na jeseň, párkrát sme si ju zahrali na skúške a hneď sa nám zapáčila. Odlišuje sa trochu od našich piesni, čo je len dobré, lebo to ešte viac oživí naše koncerty, hovorí gitarista kapely Instinct Miro Maršík.

Pieseň Slovensko, leto a tma je ľahká tanečná a rytmická pieseň, ktorá na mňa v tomto prázdninovom období pôsobí ako výborný impluz na letnú náladu. Lukášov spevácky prejav vystihuje atmosféru, melódiu a text piesne, hovorí Martin Kavulič.

Novinka, na ktorej všetci zúčastnení pracovali už od minulého roku, prichádza aj so sviežim videoklipom, ktorý vznikol v réžii Martina Mika.

Natáčanie klipu bola pre nás niečo nové nakoľko sme eště nemali možnosť točit s vačším teamom produkcie, ako to bolo v tomto prípade. Samotný klip aj scenár sme ladili trošku na rýchlo, ale verím, že výsledok stojí za to a vizuálne sme sa posunuli ako kapela opäť ďalej. V samotný natáčací deň bolo extrémne horúco, čo trošku sťažovalo natáčanie, rozhodne to však bolo lepšie, ako keby malo pršat. Takto to aspoň pridalo na výsledku, kedže sa jedná o letný song, dopĺňa spevák Lukáš Ciho.