Lina Mayer dnes vydáva debutový album

Unikátny albumový debut plný rádiových hitov – tak bude vyzerať a znieť prvý album Liny Mayer, na ktorý nechala Lina svojich fanúšikov čakať až do dnešného dňa. Obľúbenkyňa slovenských rádií, ktorá je od svojho hitu Personal Sky na vrcholoch rádiových hitparád ako doma, prezrádza detaily o horúcej novinke.

Rovnako ako si Lina Mayer necháva záležať na zvukovej stránke svojich skladieb i na videoklipoch, ktoré ich sprevádzajú, ani po vizuálnej stránke nenechala pri svojom prvom albume nič na náhodu. Napokon, debutový album predsa umelec vydáva len raz a dielo si zaslúži byť vyšperkované po všetkých stránkach. Vizuál bookletu zverila do rúk Lukáša Kimličku, ktorý je jednou z najuznávanejších osobností nielen medzi našimi módnymi návrhármi, ale tiež v oblasti stylingu a módnej fotografie na Slovensku.

Keď som uvažovala o vizuále albumu, intuitívne mi napadol Lukáš. Jeho tvorbu sledujem už dlhšie a vždy sa mi veľmi páčila, rozpráva Lina o okamihu, kedy a prečo sa rozhodla osloviť práve Lukáša. Považujem ho za človeka s vkusom a citom pre estetiku. Ale ani vo sne by mi nenapadlo, že sa to naozaj podarí. Viem, že je dosť vyťažený, no keď sme sa stretli so stylistkou Lenkou Škodovou a oznámila mi, že Lukáš do toho pôjde, nechcelo sa mi veriť, veľmi ma to potešilo! Síce nám trošku trvalo, než sme sa časovo doladili, ale na dobré sa oplatí čakať, ako sa hovorí. Z výsledku som nadšená. Je to iné, je to snové, je to ženské… Páčia sa mi tie farby!

A ako hodnotí spoluprácu s Linou Lukáš Kimlička? S Linou sa mi fotilo úplne úžasne. Mal som pocit, že mám pred objektívom profi modelku, keďže Lina je naozaj krásna žena a ešte aj veľmi fotogenická. Myslím si, že výsledok dopadol výborne a Lina svojím zovňajškom strčí do vrecka aj zahraničné speváčky, dodáva Lukáš.

Vďaka foteniu albumu sa prvýkrát stretli osobne. Lina Lukášovi načrtla, čo sa jej páči a v akej nálade sa nesie album, aby mohli do podobnej atmosféry spoločnými silami obliecť album aj po vizuálnej stránke. Vysvetlila som Lukášovi, ako by som chcela, aby vizuál pôsobil, akú mám približne predstavu, a do toho mi on povedal tú svoju. Myslím, že sme sa veľmi zhodli v tom, ako chceme, aby to vyzeralo. Tak, keď už sme vedeli smer, nechala som to potom už len na ňom, rozpráva Lina na margo námetu a konceptu fotenia.

Samotné fotenie prebehlo podľa jej slov veľmi rýchlo a príjemne. V podstate nebolo potrebné ani nejako extra pózovať, jednoducho som sa postavila a Lukáš fotil, šlo to veľmi prirodzene a to bolo na tom to najlepšie, spomína Lina.

Ako priznáva, na fotenie s Lukášom sa tak tešila, až ju chytila menšia tréma: Priznám sa, že zo začiatku som bola trošku nervózna, predsa nefotíte s takým profíkom každý deň. Ale veľmi rýchlo ma to prešlo, žiadny stres nehrozil, pretože to bolo veľmi pohodové fotenie.

Lukášovi Kimličkovi je známe, že je multifunkčným umelcom a objekty, ktoré fotí, často aj kompletne sám styluje. Inak to nebolo ani v tomto prípade: Lukáš nielen fotil, ale zároveň sa postaral aj o mejkap a vlasový styling. Ten potom vo finále doladila stylistka Lenka Škodová, ktorá s Lukášom často spolupracuje, vysvetľuje Lina.

Album Lina Mayer symbolicky uzatvára trojročnú umeleckú etapu, ktorú v roku 2015 odštartoval megaúspech Lininho singla Personal Sky, ktorý speváčku raketovo katapultoval medzi najznámejšie mená našej hudobnej scény. Od tej chvíle sa vydala – v dnešnej dobe veľmi obľúbenou – cestou vydávania samostatných singlov. Po troch rokoch sa rozhodla svoje hity zhromaždiť a vydať na albume, aby tak zároveň symbolicky odštartovala novú éru svojho umeleckého života.