Lina Mayer ohlásila singlom So High pripravovaný album

Unikátny albumový debut, aký slovenská hudobná scéna ešte nezažila. Stojí za ním jedna z najvýraznejších tvárí slovenskej hudobnej scény, speváčka Lina Mayer. Od vydania megahitu Personal Sky doslova zaplavila slovenský rádiový éter hitmi, ktoré bez výnimky v pravidelných intervaloch bodovali v hitparádach i rotáciách. Všetky svoje úspešné single sa rozhodla tento rok vydať na debutovom albume. Vznikne tak naozaj unikátne CD – hoci bude debutové, bude obsahovať množstvo hitov. Prelomový rok, ktorý sa ponesie v znamení jej albumového debutu, Lina Mayer uviedla svojím novým singlom So High.

Po jednotlivých singloch, ktorými som sa chcela ľuďom postupne predstaviť, som si povedala, že dozrel čas si to celé zrekapitulovať. Prešla som kus cesty, a keď som si vypočula jednotlivé skladby, je to v nich cítiť. Páči sa mi myšlienka, ponúknuť mojim fanúšikom niečo ucelené, čo má začiatok aj koniec, vysvetľuje Lina Mayer, prečo sa rozhodla vydať svoj debutový album po dlhom čakaní práve v tomto roku.

Ako prezrádza, vydanie albumu má naplánované na marec tohto roka a jeho výroba sa aktuálne nachádza vo finálnej fáze. Zatiaľ čo vrcholí finalizácia albumu, Lina sa rozhodla poslať svojim fanúšikom nový singel So High, aby im čakanie na album spríjemnila a skrátila.

S producentom sa snažíme stále posúvať latku v rámci našej práce, skúšame nové zvuky, nové cesty, aby to nebolo jednotvárne. Práve tá pestrosť ma na tom baví. Bavia ma súčasné trendy v zahraničnej tvorbe a táto skladba sa vyrobila u nás, na Slovensku. Dali sme do toho to najlepšie, čo z nás v danej chvíli liezlo, tak snáď to vo výsledku počuť, dodáva Lina na margo vlastného pohľadu na zvukovú a žánrovú stránku svojho nového singla.

Singel So High vznikol ako jedna z množstva demo nahrávok. Postupne sa výber zúžil, až napokon ostala pieseň So High, na ktorej sa obaja zhodli, tak sa ju rozhodli dokončiť. Je viac ciest, ako vzniká skladba, či je prvá myšlienka či len melódia alebo oboje naraz. V tomto prípade to bol zvuk, rytmus, energia a emócia, čo ma naviedlo, prezrádza Lina o okamihu, kedy ju takpovediac kopla múza. Ja som dosť hĺbavý a premýšľavý človek, ale táto skladba je o niečom inom. Je o ľahkosti bytia, keď nič neriešite, iba sa necháte unášať, lebo je vám dobre. A tak mi spontánne napadol aj príbeh, ktorý som vložila do textu, príbeh ktorý si minimálne každý mladý človek už raz zažil.