Linkin Park venovali video zosnulému spevákovi

Linkin Park (Autor foto: James Minchin / Zdroj foto: Warner Music Czech Republic)

Skupina Linkin Park zverejnila videoklip k piesni One More Light. Poňala ho ako spomienku na ich speváka Chestera Benningtona, ktorý v júli spáchal samovraždu. Zároveň ohlásila koncert, ktorý sa koncom októbra odohrá v Hollywood Bowl na spevákovu počesť.

Zatiaľ posledný klip Linkin Park publikovali doslova pár hodín predtým, ako bol Chester vo svojom dome nájdený mŕtvy. Video Talking To Myself bolo zostrihané z koncertných záberov a zo zákulisia. Podobne je spracovaný aj nový klip, ktorý spoločne režírovali člen skupiny Joe Hahn a ich dlhoročný fotograf Mark Fiore. Ústrednou postavou je pochopiteľne Chester Bennington. O pesničke One More Light sa ako o ďalšom singli uvažovalo od samého začiatku, jeho vydanie iba urýchlili reakcie fanúšikov po smutnej udalosti.

Chestrovu pamiatku si Linkin Park uctia 27. októbra 2017 v Los Angeles na špeciálnej akcii, ktorej sa zrejme zúčastní veľa hostí. Ich zoznam pozostalí členovia kapely zatiaľ neprezradili, nepochybne však pôjde o veľkú a emotívnu akciu.