List do jesenného vetra

Predstavujeme projekt, na ktorom Marek Kučera pracoval so svojimi priateľmi od roku 2020, a ktorý až doteraz, na žiadosť Milana Lasicu, držali v maximálnom utajení. Kukni na to! je hrdým partnerom pri uvedení projektu Básnenie do života. Podporiť ho a byť tak časťou realizácie, môže každý z vás.


Redakčná aktualizácia (1. november 2023):

Dnes si intenzívnejšie spomíname na všetkých našich blízkych, ktorí nás už opustili. Samozrejme, asi neprejde deň, aby sme si na nich pri nejakej príležitosti nespomenuli, ale dnes ešte viac. Dušičky, ako sa tomuto dňu ľudovo hovorí, budú oddnes spojené s touto nádhernou baladou, jednou z posledných vecí, ktorú vo svojom živote naspieval maestro Milan Lasica. Pieseň dojímavá, úprimná, pravdivá, odžitá. Keď som ju včera počul prvý raz, musel som sa priobliecť, také zimomriavky mi naskákali.

Tvorcovia projektu Básnenie to netušia, ale z mnohých aspektov je to pre mňa pieseň veľmi osobná. A hoci som ju včera počul prvý raz v živote, pretože tak, ako väčšina bežných smrteľníkov, som o projekte Básnenie nemal potuchy, oživila mi mnoho spomienok, medzi ktorými boli bezpochyby aj tie vôbec najkrajšie. List do vetra je balada, ktorá by „zabrala“ v hociktorý deň. Dnes však niekoľkonásobne intenzívnejšie. Je to ten song, pri ktorého počúvaní sa pre mnohých na päť a pol minúty zastaví čas. A v tejto uponáhľanej dobe, je to zrejme najlepšie investovaných päť a pol minúty našich životov, ktoré „tu dolu“ máme.

Pavol Božík