Lizzo má osem nominácií na Grammy

Speváčka Lizzo je americkou kráľovnou roku 2019. Prežíva nádherné obdobie, čo potvrdilo aj vyhlásenie nominácií na ceny Grammy. Jej meno sa na zozname kandidátov na víťazstvo objavuje hneď osemkrát. Výsledky budú známe koncom januára budúceho roku. Lizzo v roku 2019 vydala album Cuz I Love You a jej aktuálnym singlom je skladba Good As Hell, respektíve jej nová úprava, v ktorej hosťuje Ariana Grande.

Tohtoročné vyhlasovanie nominácií na americké výročné ceny vojde do dejín. Prvýkrát v histórii sa hneď dvaja interpreti uchádzajú o sošku v štyroch hlavných kategóriách označovaných ako Big Four, čiže Album roka, Nahrávka roka, Skladba roka a Objav roka. Lizzo sa v nich o víťazstvo pobije s Billie Eilish. Okrem toho je v hre o titul v štyroch žánrových kategóriách, čo z korpulentnej speváčky robí najúspešnejšieho umelca tohtoročného vyhlasovania Grammy. Medzi nominovanými je naviac aj producent Ricky Reed za prácu na jej skladbách Juice a Tempo. Od roku 2004, keď sa desaťkrát radoval Kanye West, je to prvýkrát, čo najväčší počet nominácií získal nováčik.

Triumf Lizzo je zaslúžený. Jej singel Truth Hurts sa tento rok hneď sedemkrát dostal na prvé miesto amerického singlového rebríčka, čím Lizzo vyrovnala rekord ustanovený pre rapovú skladbu v ženskej interpretácii. Pred ňou sa to podarilo iba dvojici Iggy Azalea a Charli XCX so skladbou Fancy.