Nagy sa s Gottom rozlúčil ako skutočný umelec a na prvom koncerte vypredaného turné mu venoval najväčší hit

Autor foto: Pavol Karell

Vypredaná sála, fantastická atmosféra a megahity, ktoré spievalo celé publikum. Tak vyzeral štart česko-slovenského turné legendárneho Petra Nagya. Legendárny spevák odpálil poldruhahodinovú šou spolu s kapelou Indigo a dvoma vokalistkami. Fanúšikovia si zaspievali nestarnúce skladby Profesor Indigo, Láska je tu s nami, Marcel z malého mesta, S nohami na stole, Korálky od Natálky či So mnou nikdy nezostarneš. Hit Aj tak sme frajeri venoval Peter Nagy priateľovi Karlovi Gottovi.

Koncert som začínal sám s gitarou a s malou dušičkou – ako to už po prvýkrát a na premiére býva. Ale po prvom potlesku vo vypredanej sále, som vedel, že to bude krásny koncert pre fanúšikov. Ľudia spievali s nami a moja kapela hrala ako hodinky. Tá drina na skúškach sa oplatila, ľudia nám to vrátili potleskom a tromi vyžiadanými prídavkami. Mám naozajstnú radosť, teší sa Peter Nagy.

Hity Petra Nagya patria medzi poklady slovenskej populárnej hudby. Spolu s legendou si  celá sála spievala jeho najväčšie hity. Niektoré z nich zazneli v nových, netradičných aranžmánoch.

Vymysleli sme nové kozmetické úpravy aranžmánov, tak aby sme sa nedotkli podstaty piesne, ktorú fanúšikovia poznajú. Musí zostať text aj melódia. To ako keď dáš žene nové šaty, musí sa sama sebe páčiť. A trochu sme prekopali playlist, skombinovali neskombinovateľné. Je to výzva urobiť jubilejný program postavený z hitov, ktoré by mali odznieť a zároveň ponúknuť niečo nové, prezradil Peter Nagy.

Došlo aj na veľmi dojemnú chvíľu. Prvý koncert tyrkysového turné Peter Nagy odohral vo veľmi smutný deň pre všetkých Čechov i Slovákov, v deň, keď sa celý svet dozvedel, že do umeleckého neba odišla ikona československého popu a Petrov kamarát, maestro Karel Gott. Spevák mu venoval jeden zo svojich najväčších hitov Aj tak sme stále frajeri.

K intímnemu momentu Peter Nagy pridal i tri skladby v unplugged verzii. V každom koncertnom programe som mal tiché gitarové či klavírne pesničky, kedy sa publikum stíši a počúva. Mám rád tie momenty, vtedy cítim najviac to porozumenie medzi mnou a fanúšikmi. Na to sa teším aj na novom turné. Moja srdcovka je teraz pieseň 50 žiráf a zahráme aj úplne novú skladbu Láska, Smrť a Sloboda z čerstvo vydaného albumu Pianko 2, konštatuje Peter Nagy.

PETER NAGY 60 CZ/SK TOUR:
09.10. Košice
10.10. Žilina
15.10. Bratislava
16.10. Otrokovice
22.10. České Budějovice
23.10. Teplice
24.10. Olomouc
28.10. Ostrava
29.10. Brno
31.10. Praha