Luboš Pospíšil si prevzal Zlatú platňu Supraphonu

Autor foto: Lukáš Kaderábek; Zdroj foto: Supraphon

Živá legenda českého rocku Luboš Pospíšil minulý rok rozhodne nezaháľal. Po jarnom vydaní prvého dielu kompletu svojej doterajšej tvorby Route 66 – Exit 1 / 1978-1993 priniesol na jeseň fanúšikom druhý diel mapujúcí roky 1998 až 2016 a veľmi aktívny bol aj čo sa vystupovania týka, keď v rámci turné Route 66 odohral bezmála sto koncertov, z toho polovicu s celou kapelou 5P. Sladkou bodkou za úspešným rokom sa potom pre neho i jeho kapelu 5P stala Zlatá platňa Supraphonu za album Soukromá elegie, ktorú si spevák prevzal v živom vstupe na rádiu BEAT.

Musím povedať, že takto v štúdiu v priamom prenose dostávam ocenenie prvýkrát v živote a je to navyše prvý raz, čo po viac ako tristotisíc predaných albumoch a jednej diamantovej platni preberám od Supraphonu tiež platňu zlatú,“ okomentoval Luboš Pospíšil unikátne odovzdanie v štúdiu rádia BEAT.

Soukromá elegie sa dočkala najpriaznivejších recenzií od Lubošovej zlatej éry v 80. rokoch. To je krásne, ale ešte viac ma v časoch útlmu hudobného priemyslu teší, že si našla cestu k tak rekordnému počtu poslucháčov. V muzike už dlho neverím v ’čo je dobré, to sa predá’, zlatá platňa pre Elegii mi tú vieru máličko vracia. Ten album sa naozaj podaril, všetko zacvaklo, zomknutá partia, silný materiál, pohodové letné nahrávanie… Až tu 5P v čele s Lubošem dokázali, čo v nich je. A ľudia to ocenili,” dodáva k úspešnému roku kapelník 5P Ondřej Fencl.

V januári odštartuje pokračovanie turné Route 66, ktorého pomyselným vrcholom bude 18. marca koncert v Českých Budějoviciach, kde ešte raz, tentokrát za asistencie spisovateľa Jiřího Hájíčka, prebehne juhočeský krst oboch kompletov.