Lucius Szikora akusticky

Mladý slovenský spevák Lucius Szikora odštartoval svoju sólovú kariéru v septembri minulého roka debutovým singlom Niekomu patriť. Po úspechu debutového singlu spevák svojich fanúšikov nenecháva dlho čakať a pol roka po svojej premiére predstavuje nový singel s názvom I´ll Find You.

O text a produkciu spevákovej novinky sa Martin Harich. Chalani sa poznajú už dlhšie a preto bola ich spolupráca iba otázkou času. Nápad na spoluprácu vznikol spontánne počas nášho stretnutia koncom minulého roka, avšak Martina sledujem už od začiatku jeho kariéry a jeho tvorba mi vždy bola veľmi blízka, komentuje spevák spoluprácu.

Okrem toho, že máme pár spoločných priateľov, Luciusov hlas už dlhšiu dobu evidujem z rôznych spoluprác. Raz sa ma len tak spontánne opýtal, či nemám pre neho nejakú pieseň. Nakoľko ma skladanie hudby veľmi baví, píšem viac skladieb, ako by som stíhal sám vydávať. Prišlo mi to teda ako skvelý nápad a hneď som súhlasil, teší sa zo spolupráce Martin Harich a s radosťou pridáva i zaujímavý príbeh vzniku textu: Raz sa ma v centre Prahy opýtalo náhodne okoloidúce dievča, či ma môže len tak objať. Očividne nebola z Európy a ja som sa po 7 hodinovej ceste vlakom necítil práve bredopitovsky. Objala ma a kým som sa stihol spamätať, bola preč. Bolo to tak milé, čisté, spontánne a pekné, že som o 15 minút neskôr napísal túto pieseň.

Po spontánnej dohode chalani s tvorbou dlho neotáľali a v priebehu pár dní sa stretli u Martina doma v Liptove. Pesnička mu veľmi sadla a Martin Harich je presvedčený, že v podaní Luciana znie lepšie, ako keby som ju naspieval on sám. Lucius sa v novom singli rozhodol ísť jemnejšou cestou a zvolil príjemný zvuk akustickej gitary, ktorá podčiarkuje emočne silný a romantický text pesničky.