Lucius Szikora chce niekomu patriť

Slovenský interpret Lucius Szikora prichádza so sólo debutom Niekomu patriť. Jeho hlas, ktorým obohatil skladbu Sunflowers úspešného producenta Marka Danna, je vďaka hitu známy zo slovenských rádií. Teraz vyjadruje svoje emócie vo vlastnom, po slovensky spievanom singli, ktorému vdýchol aj vizuálny život v symbolicky horiacej slnečnici.

S premiérou Luciusovej novinky sa retrospektívne otvára prosba o odpustenie a uvedomenie si vlastného zlyhania. Odkaz v piesni vypovedá o túžbe a nádeji v lepšie časy. Skladba vznikla v období, keď som mal pocit, že som v slepej uličke. Nevedel som, kam sa pohnúť v osobnom ani v pracovnom živote, nevedel som ako ďalej. Zároveň som si uvedomoval, že podobné pocity nemám iba ja, ale aj mnoho iných ľudí, a preto som sa rozhodol moju skúsenosť zvečniť v skladbe Niekomu patriť, hovorí Lucius, veriac, že sa v piesni nájdu viacerí s podobnou životnou skúsenosťou zo sklamania blízkej osoby.

Skladbu produkoval a mixoval etablovaný producent Domi Štoff, ktorého autorská tvorba a spolupráca s Celeste Buckingham, Vladisom či českou speváčkou Lenny už dávno prekročila hranice Slovenska či Čiech.

Vizuál k singlu získal atmosféru zo záberov nakrúcaných v Bratislave a Rakúsku. Práve rakúsku lokáciu Lucius obdivoval už dlhšiu dobu, preto bola jasnou prvou voľbou. Zvyšné lokality z centra Bratislavy zobrazujú skutočnosť, kde Lucius prežíval všetky vnútorné emócie stelesnené v piesni.

Zaujímavosťou je, že nakrúcacie dni boli naplánované dlho dopredu a nik nevedel ovplyvniť, aké bude počasie, no príroda stála na strane námetu a v daný večer sa strhla búrka, čím zábery získali na svojej autenticite. Tak ako horiaca slnečnica predstavuje koniec a začiatok niečoho nového, rovnako aj dážď symbolizuje očistu, aby sa môj život mohol stať lepším, ozrejmuje mladý interpret.

Horiaca slnečnica sa vo videoklipe nevyskytuje náhodne, ale má pre Luciusa silný význam a stala sa hlavnou metaforou tiahnucou sa klipom. Slnečnice mi pripomínajú životné obdobie, v ktorom som prežíval veľa radosti a šťastia. Symbol horiacej slnečnice teda predstavuje ukončenie tejto etapy, ale zároveň vzbudzuje nádej v lepšiu budúcnosť, uzatvára spevák.