Lukáš Adamec podľahol Barbie

Populárny spevák Lukáš Adamec zverejnil videoklip k piesni Disco (s)hit. Bizarný vzťahový príbeh zobrazil Košičan pomocou bábik Barbie a Kena, ktoré si požičal od svojich dcér. O tom, že čerstvo zverejnené video nemá, okrem načasovania, s aktuálnym Barbie trendom nič spoločné, svedčí dejová linka, ktorá by sa ikonickej bábike nesnívala ani v tých najdivokejších snoch. 

Pesnička Disco (s)hit vznikla už pred nejakým časom, počas pandemickej jari 2020. V atmosfére všeobecného strachu a neistoty som zrazu dostal chuť napísať veselú disco-popovú pesničku. Silný basový groove, chytľavý refrén, text pracujúci s klasickým popovým klišé rozchodu milencov, spomína producent Peter Šafránek na zrod piesne.

Peťo a ja máme dlhoročných spoločných známych, kamarátov aj kolegov. Ja rešpektujem jeho hudobnú produkciu a stále som rád, ak s niekým, koho dlhšie poznám a je v brandži,  môžem spolupracovať na hudobnom prieniku oboch strán. A táto vec sa mi páči. Núti ma hýbať sa a nejde z hlavy, teší sa spolupráci Lukáš Adamec, ktorý pesničku naspieval.

Klip vizualizuje pesničku v sérii dynamických strihov do absurdného príbehu, ktorý predstavuje množstvo precízne komponovaných záberov. Možnosti výpravy, produkcie a celkovo bezproblémová práca s barbie hercami priniesli množstvo produktívnych natáčacích dní strávených s deťmi pri ich obľúbenej činnosti. Lukáš si v klipe strihol cameo obľúbeného speváka hlavnej postavy, približuje Peter Šafránek, ako sa mu podarilo do nehraného videa zakomponovať i samotného Lukáša.

A čo na nevšedný videoklip hovorí samotný spevák? Budem úprimný. Nečakal som klip s barbie-nami :), respektíve, potreboval som dozrieť k presvedčeniu, že ten klip je k tomu songu vlastne super, priznáva Lukáš Adamec, ktorý video po prvýkrát vzhliadol už pre rokom.  Toho času som ho pozastavil, lebo som mal na pláne iné aktivity, vydával iné piesne a nechcel som, aby sme urobili niečo len tak narýchlo, keďže som tomu nevedel venovať plnú pozornosť. Plus je haluz celá Barbie mánia, do ktorej Peťov klip nejak prirodzene zapadá), môžeme to nazvať aj znamením. Z mojej strany to znamením isto bolo, vysvetľuje spevák načasovanie zverejnenia piesne.