Lukas Graham ohlásil tretí album

Lukas Graham, dánska popová a soulová kapela, je tu s novou piesňou Love Someone. Nová platňa nazvaná 3 (The Purple Album) vychádza 26. októbra. V novom singli Lukas Forchhammer spieva o láske, ktorú podľa vlastných slov necítil nikdy predtým.

Ako vždy otvorene hovorí o svojich emóciách, tentokrát sa otvára so svojou láskou k snúbenici a ich malej dcérke Viole. O tom, ako sa snaží skĺbiť životný štýl hudobníka a neustále koncertovanie s novou úlohou otca, je aj celý chystaný album.

Podieľali sa na ňom aj jeho dlhoroční priatelia  – producenti Morten Rissi Ristorp a Morten Pilo Pilegaard. Lukas Graham ostáva aj naďalej verný svojmu pozitívnemu pop-soulu  a z jeho melodickej hudby vyžaruje neha a úprimnosť. K piesni Love Someone natočil aj dojemné video, kde vyzýva milovať svojich blízkych a šíriť lásku vôkol seba.

Lukas Graham prerazil v roku 2016 piesňou 7 Years, ktorá sa stala hitom a umiestnila sa na prvých priečkach v trinástich krajinách sveta. Získal hneď tri nominácie cien Grammy. Úspešný debut, ktorý Graham venoval svojmu zosnulému otcovi, získal pozitívny ohlas veľkých hudobných recenzentov v The New York Times, Rolling Stone alebo Billboard a urobil z Lukasa Grahama jedného z najpopulárnejších európskych umelcov v Amerike a na celom svete.