Majk Spirit sľubuje najplodnejší z rokov

Zatiaľ čo rok 2019 zakončil Majk Spirit novým prírastkom medzi svoje knižné tituly, rok 2020 otvára novým hudobným prírastkom. Singlová novinka má názov Spirit AnimalMajk Spirit ju označuje ako najreálnejšiu vec, akú kedy napísal.

Chystám pre Vás Spirit Animal merch a rozhodol som sa, že všetok zisk z neho použijem na podporu slovenského zdravotníctva, uviedol umelec na sociálnych sieťach. Zároveň verejnosť a svojich fanúšikov vyzval, aby ho kontaktovali s odporúčaniami na neziskové organizácie, ktoré týmto spôsobom môže podporiť.

Spirit Animal je prvým oficiálnym singlom Majka Spirita od vydania jeho posledného albumu Nie som tu náhodou. Skladbu označuje ako intro k jeho tvorbe na rok 2020. Spirit Animal sú moje myšlienky a emócie nahromadené za posledný rok. Chcel som to všetko vypovedať ešte pred tým ako začnem vydávať novú hudbu, hovorí Majk o tracku, ktorý je prelomovým bodom medzi ostatným albumom a etapou jeho nových singlov. Klip režíroval český šaman Adam Pavelka, dodáva Majk na margo vizuálu, ktorý nakrúcal koncom februára v Prahe. Mladý český režisér má na konte okrem iného spolupráce s Darou Rolins či s Rytmusom.

Po hudobnej stránke skladbu zastrešil Majkov dvorný producent DJ Grimaso, ktorý k údernému textu zvolil minimalistický podklad s klavírnymi prvkami a vytvoril tak signifikantný hudobný kontrast. Hudbu sme robili spoločne v našom novom štúdiu. Dostal som základné indície, ako by hudba mala vyzerať, akú by mala mať atmosféru a vznikala priamo pred Majkom, úplne freestylovo. Bol to čisto kreatívny proces – Majk písal text a ja som išiel od bicích až po melódiu. Málokedy tvoríme takto spolu. Často mám hudby vyrobené a už len vyberáme. Toto bol v podstate experiment a funguje to, prezradil zaujímavé zákulisie vzniku skladby Grimaso. Tento sound a celý tento štýl je pre mňa akoby taký návrat späť k Majkovým koreňom, ako bol mixtape Mladý rebel alebo ešte pred ním skladby ako Byť či nebyť – je to vyslovene taký ten undergroundový sound. Nie je tam cítiť mainstream, je to viac-menej čisto hip-hopová záležitosť, opisuje Grimaso svoj pocit z aktuálneho Majkovho umeleckého obdobia.

Úspešný raper sa netají tým, že momentálne prežíva jedno z najspokojnejších období vo svojom pracovnom i súkromnom živote. Na aktuálny rok si pre fanúšikov pripravuje jednu z najaktívnejších sezón svojej doterajšej kariéry – hudobný mix sólových projektov i spoluprác so svojou domovskou formáciou H16. Cítim, že 2020 bude jeden z najplodnejších rokov, aké som kedy mal, dodáva na záver.