Malý príbeh dievčaťa do dažďa

K Vianociam vyšli LP a CD reedície prvých dvoch albumov najväčšej slovenskej speváčky, Mariky Gombitovej, Dievča do dažďaMôj malý príbeh.

Dievča do dažďa je legendárny debutový štúdiový album najväčšej slovenskej speváčky modernej populárnej hudby Mariky Gombitovej. Album pôvodne vyšiel v roku 1979 a spolu s Marikou ho nahrali členovia skupiny Modus (v ktorej Marika v tom čase pôsobila) a viacerí významní hostia. Autorsky album pripravili predovšetkým Janko Lehotský a Pavol Hammel (hudba) a samozrejme Marikin dvorný textár Kamil Peteraj, ktorý bol aj umeleckým producentom albumu, hoci v tej dobe to nikto takto nedefinoval. Album priniesol 13 nových pôvodných skladieb, medzi nimi aj jednoznačný, divácky zvolený Hit 20. storočia, nesmrteľnú pieseň Vyznanie.

Na debutový album nadviazala v roku 1981 jej druhá štúdiová LP platňa Môj malý príbeh. Mariku tu opäť sprevádza skupina Modus, pričom jej základný autorský tím (Lehotský, Hammel, Peteraj) posilnil skladateľ Ján Lauko a ako autorka hudby sa tu po prvýkrát predstavila v troch skladbách aj samotná Marika Gombitová. Zaujímavý je speváčkin posun k obsahovo i výrazovo náročným, šansónovo ladeným piesňam (Cirkusový kôň, Pomätená, Môj milý), ktoré predstavujú umelecký vrchol albumu. Táto poloha je vyvážená pozoruhodnými dobovými hitmi (Deň letí, Planéta nádej) a spolu tak ukazujú Mariku Gombitovú ako komplexnú speváčku na začiatku jej veľkej kariéry.

Vydavateľstvo Opus dalo Marike Gombitovej šancu, keď mala 23 rokov, jej debutový album vyšiel v roku 1979 a Marika ju dokonale využila. Opus sa k Marike vracia aj dnes a po 44 rokoch prináša obnovenú vinylovú reedíciu celej jej opusovskej diskografie. A to v čase, keď sa Marika po dlhšom čase vracia na koncertné pódiá veľkými koncertami v Prahe. Jednoducho Marika tu bola, je a bude a stále je najlepšia, povedal Július Kinček, riaditeľ vydavateľstva Opus.