Marco Rajt ľahko eroticky

Huslista Marco Rajt, ktorý je nielen u nás známy tým, že hrá rockové a popové hity v úprave pre sláčiky, sa rozhodol potešiť a prekvapiť fanúšikov. Prichádza s novinkou s erotickým podtónom. Tento raz ohuruje svojím husľovým majstrovstvom v cover verzii hitu Justina Timberlakea, Cry Me A River.

Produkcii, ktorá so mnou nakrúcala klip, som poslal viaceré skladby. Raz sme však na obede sedeli s režisérom Máriom Puzderom a začali sme sa baviť o určitých nápadoch na rôzne vizuály. Tam sme vymysleli hrubý základ vizuálu Cry Me A River. Povedali sme si, že tam bude luxusné auto, šteklivý podtón, sexi dievča, no hlavne sme chceli, aby to malo dušu, vysvetľuje Marco Rajt.

Vyberali sme si klasické a zároveň estetické priestory  a pohrali sme sa aj so psychológiou farieb. Cez určité metafory, ako zlaté a strieborné ovocie, sme vytvorili krátku love story. Ja mám od začiatku na tvári zlatú masku. Zlatá farba značí extravaganciu, víťazstvo a vášeň. Strieborná farba je chladnejšia a spája sa s kultivovanou osobnosťou so silnými morálnymi zásadami. Vášňou, hrou na husliach a extravagantnou zlatou maskou si napokon získam pozornosť a nakoniec aj srdce striebornej dámy. Myšlienka je paralelou na to, ako aj osobnostiam so silnými morálnymi zásadami – strieborná farba – dokáže extravagancia – zlatá – pomotať hlavu, uzatvára Marco Rajt.