Marek Ztracený vydal koncertné DVD

Na záver roka 2018 si pripravil český spevák Marek Ztracený pre svojich priaznivcov špeciálny darček – DVD 10 let od Ztrácíš – Forum Karlín. Titul prináša záznam výročného koncertu z 27. novembra 2017 vo vypredanej hale Fóra Karlín, kde spevák oslavoval desať úspešných rokov na hudobnej scéne.

Na DVD zázname nechýbajú najväčšie hity od legendárneho Ztrácíš, cez Sex s ex, Léto 95 až po aktuálny To se mi líbí. Mimoriadnosť koncertu podčiarkujú hviezdni hostia. Marta Jandová v dvoch spoločných nahrávkach Počasí i Káva a sex a tiež Karel Gott. Ten tu spoločne s klavírnym sprievodom Mareka Ztraceného zaspieval svoj veľký hit Být stále mlád.

Nemôžem uveriť, že je to už rok. Pred koncertom som tlačil čas, aby som už mohol ísť na pódium. Pamätám si, ako som sa prvýkrát pozrel do narvanej haly a uvedomil som si, že dnes sa odohrá niečo výnimočné. No a asi o pól minúty nato vybuchli efektne pripravené konfety, ktoré ale boli zle namierené a ja som sa do nich zamotal a nemohol som ani hrať na gitare (smiech). Paradoxne to mne i koncertu pomohlo. Tento koncert mal niekoľko prvýchkrát. Prvýkrát v tak veľkej hale, prvý, ktorý sa vysielal naživo v rádiu, prvý, kde sme nakrúcali DVD, spomína Marek a opisuje zákulisie vzniku DVD.

Okrem toho má Ztracený za sebou mimoriadne vydarený rok 2018. V júni vydal nový album Vlastní svět, nadšene prijatý fanúšikmi i hudobnými publicistami. Pilotný singel Minulost niekoľko týždňov viedol rebríček najhranejších domácich nahrávok v českých rádiách, a na jeseň dokonca spevák dvakrát vypredal pražské Roxy a brnenské Sono so skvelými koncertnými krstami.

Nezanedbateľná bola i Marekova letná festivalová sezóna, počas ktorej často v roli headlinera zahral naživo nielen svoje najväčšie hity, ale predstavil i pesničky z nového albumu. Na jeseň sa zúčastnil projektu Za 100 let, kde sa 13 súčasných českých hudobných osobností prihlásilo nahrávkou a úspešným klipom k 100. výročiu vzniku republiky. Nedávno tiež predstavil kontroverzný videoklip k piesni To se mi líbíalbumu Vlastní svět. Herečka Nikol Štíbrová sa v klipe predstavila ako vášnivá fanúšička, ktorá svoj idol neváhala vyzliecť a pripútať k posteli.