Martausová napísala song v pokazenom vlaku

Sima Martausová (Auto foto: Šimon Klačko)

Očarujúca Sima Martausová má ďalšiu veselú pesničku, ktorá je dokonalým odrazom jej radosti zo života. Singel Čokoláda oslavuje túto obľúbenú pochúťku, ale je aj metaforou. Tmavá sladkosť je v  piesni jednoducho zosobnením čohokoľvek, čo dokáže urobiť človeka šťastným. Sima stihla k skladbe nakrútiť aj zaujímavý videoklip. Vznikal v prírodnom prostredí v okolí Ľubochne, Komjatnej, v Smrekovici a dokonca vo Vlkolínci, ktorý je zapísaný v Zozname svetového dedičstva UNESCO.

Pieseň som zložila veľmi jednoducho, keď sa raz pokazil vlak oproti továrni na čokoládu v Trnave a kým ho opravovali, tak som začala skladať. Okrem toho, že ma inšpirovala práve tá situácia, že vlak stál hneď oproti továrni na čokoládu, tmavá čokoláda patrí k mojim obľúbeným sladkostiam. Tú u mňa doma nájdete vždy. V tejto piesni však čokoláda pre mňa znamená niečo, čo človeka robí šťastným. Myslím, že každý dokáže vo svojom živote nájsť to svoje jednoduché niečo a každý sám sebe môže byť akoby tou továrňou na radosť, vyjadrila svoju filozofiu Sima Martausová.

Keďže pieseň je o radosti zo života, snažili sme sa v klipe zachytiť všetko krásne – nádhernú slovenskú prírodu, ľudí, rôzne maličkosti, ktoré tiež môžu človeka robiť šťastným. Som v ňom sama sebou. Zábery sú myslené skôr metaforicky, aby si každý v nich našiel niečo svoje. V klipe je aj jedno ďalšie dievča – Aďka Kubasová, ktorej vášeň je pečenie vlastných koláčikov. Tiež nehrá nejakú úlohu, ale je tam sama sebou. To sa mi na tom páči najviac, dodala Sima Martausová.