Martin Chodúr vystúpi na benefičnom koncerte Karel Svoboda 80

Martin Chodúr s priateľkou Ivonou (Foto: Patrik Ratajský)

Už zajtra sa bude v Španielskom sále Pražského hradu v rámci Febiofestu konať benefičný koncert Karel Svoboda 80 pre Kvapku nádeje. K už oznámeným účinkujúcim Helene Vondráčkovej, Hane Zagorovej, Eve Pilarovej, Monike Absolonovej, Mariánovi Vojtkovi, Pavlovi Vítkovi a Pepovi Vágnerovi, pribudol Martin Chodúr.

Čo pre neho účasť na tomto koncerte znamená? Nikdy ma neprestane mrzieť, že som sa nemohol stretnúť tvárou v tvár so skvelým českým skladateľom Karlom Svobodom. Je to preto, že Karel Svoboda bol jedným z mála skladateľov, ktorý naozaj dokázal napísať veľké klenuté melódie pre veľké hlasy, hovorí Martin Chodúr.

Skomponoval naozaj neskutočné hity aj piesne, ktoré v sebe skrývajú o niečo viac, než iba obyčajnú pop music. A práve preto som si pre tento galakoncert vybral moju najzamilovanejšiu pieseň z jeho autorskej dielne. Volá sa Žít a text k nej pre Karla Gotta napísal Karel Šíp. A mám pocit, že je dnes snáď ešte aktuálnejší, než v čase svojho vzniku. Teší ma, že so mnou do Prahy príde moja priateľka Ivonka, Spoločne si pobyt v Prahe vždy maximálne užijeme. Ako v septembri minulého roku, kedy sme do pražského Národného divadla prišli na odovzdávanie Zlatej platne Supraphonu za úspešný predaj vianočného albumu Štefana Margitu X – MAS. Pre Štefana a opernú sopranistku Katarínu Kněžíkovou som na album napísal český text Jeden Bůh k americkej piesni One God preslávenej Barbrou Streisand a Johnny Mathisom. A moja spolupráca so Štefanom pokračuje aj v tomto roku, kedy som mu na v apríli nahrávaný šansónový album Mapa lásky napísal na mieru hudbu a text k piesni Odyssea a napísal mu aj dva české texty k dvom francúzskym šansónom, Hanke Zagorovej som potom na jej tento rok chystaný album napísal vianočne ladenú baladu, dodáva spevák.

Vstupenky na jedinečný charitatívny koncert Karel Svoboda 80 sú k dispozícii v sieti Ticketpro.