Martin Harich pokrstil Mapy

Martin Harich pokrstil svoj štvrtý štúdiový album s názvom Mapy. Krst sa konal za účasti priateľov, kolegov a médií. Krstnou mamou CD bola slovenská speváčka a herečka Sima Martausová. Súčasťou krstu bola aj vernisáž obrazov anglickej maliarky Abbie Puskailer, ktoré graficky doprevádzajú album a tiež celé nadchádzajúce klubové turné Martina.

Album Mapy vyšiel v polovici septembra a zatiaľ ho sprevádzajú len pozitívne ohlasy fanúšikov a hudobných kritikov. Martin ho často charakterizuje slovami: Album som nahrával „kade-tade“ po svete a nesie v sebe energiu a atmosféru daných miest. V rovnakom duchu sa niesol aj krst albumu, ktorý bol netradične pokrstený zrnkami kávy: Kávu mám veľmi rád a teším sa na moment, keď si ju môžem vychutnať na rôznych miestach a podobnú filozofiu má aj album Mapy, songy z neho rozprávajú príbehy miest a nesú v sebe okamžiky ich vzniku.

Sima Martausová sa zhostila úlohy krstnej mamy: Album Mapy som počula už najmenej desaťkrát. Nie preto, že by som musela, ale preto, že sa mi veľmi páči. Martinova hudba ma vždy naplní radosťou a kľudom a z albumu mám veľkú radosť, je to vydarená platňa!

V priestore kaviarne Martinus sa konala aj vernisáž deviatich olejomalieb Abbie Puskailer a bola tak symbolicky zahájená ich cesta po slovenských mestách v rámci Martinovho koncertného turné. Popriať veľa šťastia Martinovi k novému počinu prišli aj kolegovia Celeste Buckingham, Thomas Puskailer a slovenská herečka Zuzana Vačková.