Letný hit na koniec leta

Ak sa hovorí, že tí najlepší sa spájajú, v prípade dídžejov, ktorí vystupujú pod menom Mairee a Luisdemark, to platí dvojnásobne. Svoje produkcie predvádzajú v najlepších kluboch a diskotékach, pričom kvalitne rozbehnutú kariéru majú aj v zahraničí. Hoci sa stretávajú na spoločných akciách, nikdy nespolupracovali. Dokopy sa dali len nedávno, vďaka spevákovi Davidovi Key, pre ktorého vyprodukovali skladbu Got You.

Pre dídžejov, ktorí sa venujú prevažne housovej muzike a R&B, bolo spojenie s popovým spevákom výzvou. S Davidom sme sa osobne nepoznali, ale vzájomne sme sa sledovali na instagrame. Sledoval som jeho tvorbu a jedného dňa som mu poslal vyslovene len nástrelovú verziu novej skladby. Odpísal mi okamžite, že je to brutálne a pýtal sa ma, kto ju bude spievať. A ja mu na to, že to je pre teba, zaspomínal si na zrod spolupráce Mairee.

Na prvú komunikáciu s ním podľa vlastných slov nikdy nezabudne ani David Key. Bolo to ráno 29. októbra 2020 na hoteli v Prahe, kde som deň predtým na hrade spieval pri príležitosti vzniku Československa slovenskú hymnu. Keď som si prečítal Maireeho správu,  pre mňa to bolo, akoby sa mi otvorilo nebo. Uznával som ho samozrejme už dávno, o to viac ma potešilo, že aj jemu sa páči to čo robím, vyznal sa na adresu dídžeja David Key.

Mairee na skladbe začal hneď pracovať, no kým bola na svete finálna verzia, prešlo niekoľko mesiacov. Hotovú som ju mal hneď, no pre Davida ako popového speváka, sa mi zdala príliš divoká. Uvedomil som si, že jeho fanúšikovia môžu byť zmätení. Preto som oslovil Luisa, či nechce vstúpiť do tohto projektu a prearanžovať pieseň tak, aby znela komerčnejšie, vyjadril sa ďalej Mairee.

Luisdemark si Maireeho verziu vypočul a so spoluprácou súhlasil. Kým si však dídžeji spolu sadli do štúdia, trvalo to istý čas. Mal som veľa iných pracovných záväzkov, ale na tomto songu som sa chcel podieľať. V podstate sme začínali odznova, len s vokálom Davida. Hľadali sme kompromis medzi tým, čo spravil Mairee a tým, aby s tou piesňou mohol David vystupovať nielen v diskotékových kluboch, ale aj na bežných akciách, vysvetlil Luisdemark.