Matej Koreň so stratenou láskou

Autor foto: Katarína Acél

Už dlhšie sa hovorí o tom, že spevák Matej Koreň pripravuje špeciálny album, ktorého presný termín vydania bol zahalený rúškom tajomstva. V priebehu jedného roka spevák predstavil štyri skladby, ktoré sa na albume objavia a túto zostavu aktuálne dopĺňa piatou skladbou Snívam. Tú nahral s Michaelou Husárovou.

Pomalá a melancholická skladba hovorí o nálade muža po rozchode s osudovou partnerkou, ktorá od neho odišla a spálila všetky mosty. Každý rozchod je náročný a človek má pocit, že práve ten posledný je najťažší. Snívam bude na albume poslednou skladbou a vidím v tom určitú symboliku, že po dopočúvaní albumu je to ako koniec vzťahu. Zostáva len sen…, povedal zamyslene Matej Koreň.

Matejovou partnerkou v skladbe Snívam je speváčka Michaela Husárová, ktorá je verejnosti známa najmä z posledného ročníka súťaže The Voice Česko Slovensko, kde sa v tíme Jany Kirschner prebojovala až do finále. S vlastným projektom M.U.S vydala v júni svoj debutový album Me. Michaelu poznám už dlhšiu dobu, stretli sme sa dávno pred jej účinkovaním v televíznej šou. Jej hlas považujem za jeden z najzaujímavejších u nás. O to viac si cením, že súhlasila so spoluprácou a svoj hlas prepožičala aj skladbe Snívam, vysvetlil Matej Koreň.

Matej Koreň je medzi fanúšikmi známy aj tým, že sa venuje foto a video technike. V ostatnom období si väčšinou videoklipy k skladbám vytvára sám a koncom minulého roka pripravil špeciálnu studio session, kedy v priebehu štyroch týždňov pred Vianocami zverejnil live nahrávky svojich i prevzatých skladieb zo štúdia v Bratislave. Snívam má dve videopodoby.

Oficiálny videoklip k skladbe bude zverejnený v priebehu nasledujúcich dní. Obidve videá k piesni som pripravil tak, aby pôsobili starým dojmom, ako starý film, ako niečo, čo je nenávratne preč. Skrátka, aby aj zo samotného videa išiel rovnaký pocit ako zo skladby, aby obraz umocnil skladbu ako takú, povedal spevák a tvorca videoklipov Matej Koreň.