Matej Smutný očaril Angličanov

Matej Smutný je slovenský spevák, skladateľ a hudobník, ktorý v roku 2020 debutoval veľmi úspešným singlom Psycho Love. Odvtedy vydal EP Van Stories a album Aura. Jeho singel Dance Dance, ktorý vyšiel v júni, bol tri týždne na vrchole najväčšej českej hitparády a z rádií ho počuť dodnes.

Pred dvoma týždňami sa mladý spevák vrátil z turné, ktoré nie je pre slovenských interpretov samozrejmosťou. Absolvoval totiž historicky prvé mini turné v Spojenom kráľovstve, ktoré pozostávalo z koncertov v štyroch anglických mestách – Liverpoole, NottinghameLondýne a Brighton and Hove. To všetko v sprievode svojej kapely The Psycho Lovers.

Splnil som si môj detský sen a odohral som turné v krajine, v ktorej vznikol pop. Ešte pred pár mesiacmi by som nikdy ani len nepomyslel na to, že by sme mohli vypredať Venue v Londýne. Som vďačný za každý moment na pódiu, za každý šťastný kilometer v dodávke s mojou úžasnou kapelou, ďakujem za to, že môžem robiť hudbu a že ju môžem prezentovať na medzinárodnej úrovni, hovorí Matej Smutný.

Najväčším prekvapením celého turné bol koncert v Londýne, v hudobnom klube Luna. V ten večer Matej s kapelou klub vypredali, čo je na pomery slovenského interpreta prinajmenšom nevídané. Ako sám hovorí, medzi jednotlivými vystúpeniami spolu s kapelou buskovali po centrách miest, v ktorých sa momentálne nachádzali a upozorňovali tak na svoje koncerty.

Najlepší bol koncert v Brightone. Prišli sme do klubu, naši technici rozložili a 28 ráz zapojili celý náš backline do elektriny a 28 ráz vyhodili poistky v celej budove. Skonštatovali sme teda, že Brighton na nás ešte nie je pripravený, zbalili sme sa a išli sme domov, komentuje s úsmevom Matejov gitarista Juraj Oravec.