Trochu parodický návrat k Blair Witch

Poriadna porcia odvahy, okorenená výraznou dávkou drzosti. Zhruba také muselo byť menučko tvorcov pokračovania kultového hororu Záhada Blair Witch, ktorí sa po dvadsiatich rokoch rozhodli oživiť kult. Výsledok je… ehm, v pokoji povedané nemastný – neslaný.

V dobe internetu a sociálnych sietí natrafíte poľahky na akékoľvek video. Hrdina hororového príbehu na jednom z nich spozná svoju sestru, ktorá sa pred dvadsiatimi rokmi stratila v záhadnom dome v lese. V tom lese. Spojí sa teda s autorom videa a samozrejme vyzbrojení najmodernejšou technikou sa pubertiaci vydávajú pátrať do lesa.

Čo sa tam deje? V podstate ste všetko videli už pred dvadsiatimi rokmi. Veľa tmy, veľa kriku, veľa rozmazaných záberov z amatérskej kamery, pár strašidelných postavičiek z vetvičiek, jedno rozuzlenie záhady a jedna nevysvetlená záhada v akože desivom finále za múrmi nájdeného domu. K tomu veľa behu, respektíve utekania pred niečím, čo vlastne ani neexistuje.

Nie, neprezrádzam veľa. Trvá to hodinu a pol, točí sa to stále dookola. Každú chvíľu sa niekto stratí, aby sa následne našiel a tak stále dokola. Finále je akože impozantné, ale celý film vlastne neprináša nič iné, než priniesla jeho dvadsať rokov stará sestra, ktorá vo svojej dobe bola jedinečná a divák sa pri nej aspoň chvíľu bál. Súčasné pokračovanie Blair Witch: 20 rokov potom žiaľ pôsobí ako nevydarená paródia, ktorá je v podstate iba na smiech. Vyšlo na DVD, s českým dabingom a bez akýchkoľvek bonusových materiálov.

Pavol Božík
20%

Réžia: Adam Wingard
Hrajú: Corbin Reid, James Allen McCune, Callie Hernandez, Wes Robinson, Valorie Curry, Brandon Scott

Distribúcia: Magic Box
Rok vydania: 2017
Formát: DVD
Celková dĺžka: 86 minút
Jazyková verzia: anglická, česká (5.1)
Titulky: české