Medial Banana sú Nedotknuteľní

Slovenské reggae dosiahlo svoj ďalší významný míľnik. Po vyše štyroch rokoch si do svojej diskografie zapisuje kapela Medial Banana svoj tretí radový album s názvom Nedotknuteľní. Najvýraznejší domáci predstavitelia žánrov reggae a dancehall vydávajú svoj nový, dlho ohlasovaný a ešte dlhšie očakávaný počin pod hlavičkou dvorného vydavateľstva Reggae Callin‘ Records v distribúcii Warner Music. Okrem digitálnej verzie sa zberatelia dočkajú CD aj vinylov.

Nový album Medial Banana obsahuje trinásť autorských skladieb, o ktorých mix sa postaral Jaro Žigo Jr. a o master Američan Chris Graham. Pestrosť žánrových presahov jednotlivých členov sa aj tentokrát prejavuje v mimoriadnej rôznorodosti materiálu, avšak s charakteristickým banánovským zvukom. Poslucháč tu nájde vedľa seba rub-a-dub hymnu Rudebwoy, energický drum’n’bass One Love s anglickým Mc Jimmy-m Dangero-m, uvoľnený letný hit Slnečné brýle, či recesistické roots reggae Detektív vyčmuchal. Silný ohlas zaznamenáva hlavne singel Staré časy, ktorý je výsledkom spolupráce so spriatelenou kapelou Polemic či tanečný hit Môžem všetko. Na potenciálny úspech v mainstreamových vodách má našliapnuté aj titulná zaľúbená pieseň Nedotknuteľní s chytľavým refrénom a štipľavými slohami. Vydanie albumu sprevádza aj uletený nový klip z chránenej dielne Nefkus na skladbu Život ide ďalej, ktorá síce neplánovane, ale pomerne trefne vystihuje aktuálnu dobu koronovú.

Chalanov z Medial Banana zasiahla pandémia počas spoločného turné s Polemicom, ktorá sa aktuálne presúva na október. Najbližšie môžete banánov vidieť naživo z pohodlia a bezpečia svojich domov, presne na Deň detí, 1. júna o 20. hodine na kapelnom YouTube a Facebooku, počas špeciálneho live stream koncertu k novému albumu. Svojich obľúbených hudobníkov môžete v týchto časoch podporiť najmä kúpou ich hudby (CD, vinylov), merchu alebo aj kúpou symbolického vstupného.