Meky exkluzívne aj tento rok

Exkluzívny striktne limitovaný LP BOX s názvom: Vinyl Box – Universal Collection so všetkými albumami, ktoré Miro Žbirka vydal vo vydavateľstve Universal Music je kompletne vypredaný. Pre fanúšikov má vydavateľstvo dobrú správu. Jednotlivé LP z tohto boxu: Samozrejmý svet (1994), Meky (1997), Dúhy (2005) a Empatia (2009).  Modrý album (2002), Symphonic Album (2011), Miro (2015), Double Album (2018) a Posledné veci (2022) sa dostávajú do predaja samostatne.

Spolu s albumami z LP z Boxu Opusu, ktoré sú v predaji tiež samostatne je tak možné urobiť si, či doplniť kompletnú zbierku radových albumov Mira Žbirku na kvalitných vinylových LP.

Špeciálny bonus z LP boxu – singel so skladbami Perfektná a Stále hrej je už dostupný na streamovacích servisoch.

Na koniec roka 2024 sa chystajú veľké koncerty Miro Žbirka Symphonic Night, na ktorých zaznie hudba Mira Žbirku tak, ako ste ju ešte nikdy nepočuli. Veľké nadčasové hity v jedinečnom inštrumentálnom symfonickom spracovaní s Mekyho kapelou, veľkým orchestrom, hosťami a videoartom Davida Žbirku. Exkluzívne koncerty nadväzujú na úspešnú prezentáciu Symphonic Albumu z roku 2011.

Ideu týchto koncertov začal dramaturgicky pripravovať s aranžérom Danom Wunschom ešte sám Miro Žbirka. Jeho veľké hity Balada o poľných vtákoch, Atlantída, Len s ňou, Múr našich lások, Zažni, Čo bolí, to prebolí a ďalšie zaznejú v unikátnom spracovaní  osvedčených a uznávaných aranžérov v Bratislave v podaní  Symfonického orchestra Slovenského rozhlasu a v Prahe Karlovarského symfonického orchestra pod taktovkou dirigenta Adriána Kokoša s exkluzívnymi hosťami, ktorých mená budú známe čoskoro. V Prahe sa koncert uskutoční 15. decembra 2024 v O2 Universum. Termín a miesto koncertu v Bratislave bude zverejnený už čoskoro.

Rado Mešša / PRO:MESSA