Mesiac nad horou

Slovenská speváčka Lucia Gibarti zverejnila prostredníctvom videoklipu novinku s názvom Mesiac nad horou. Pieseň, ktorá mapuje speváčkine pocity zo straty, zhudobnil uznávaný hudobník Tomi Okres. Talentovaná speváčka je aj hlasom populárnej kapely Hrdza. Sólovo debutovala anglickou piesňou Winner, ďalšie piesne však ponúkla v rodnom jazyku.

Tomi ma raz oslovil na spoluprácu v rámci jedného duetu, ktorý produkoval a medzi rečou som mu spomenula, že mám napísanú pieseň, ktorá je zároveň aj mojou srdcovku, len čaká na tú správnu hudbu. Tomimu sa text zapáčil, následne ho zhudobnil a tak vznikla naša spolupráca a prvotný zvuk, ako bude skladba znieť, priblížila Lucia Gibarti začiatok nie len spolupráce so skvelým muzikantom a producentom, ale aj zrod novej piesne.

Pieseň Mesiac nad horou je pre Luciu Gibarti mimoriadne dôležitá, okrem toho, že sa objaví na pripravovanom štúdiovom albume, pripomína speváčkine spomienky na milovaného človeka. Pieseň je tak trochu spojená s mojím životom a s tým, že každý z nás máme určité obľúbené miesto, kam sa radi vraciame, ak nás niečo trápi, kde vieme osamote existovať len tak, sami so sebou, vo svojom útočisku. Pre mňa je jedným z takých miest dom mojich starých rodičov a práve tam vznikol text k tejto piesni potom, čo zostal dom poloprázdny kvôli strate môjho starého otca, hovorí speváčka.