Michal Horák sám so zlatou platňou

Talentovaný mladý český pesničkár Michal Horák, ktorý má na konte dva albumy, úspešné klipy, ocenenie Český slávik v kategórii Objav roka a nomináciu v tej istej kategórii v Cenách Anděl, v týchto dňoch oslavuje 24. narodeniny. Pri tejto príležitosti sa rozhodol venovať svojim fanúšikom koncert v Pardubiciach a nový klip Sedím v baru sám. Okrem toho presne v deň svojich narodenín, 21. apríla si prevzal od Supraphonu cenný narodeninový darček – Zlatú platňu za predaj debutu Michalovo cédéčko.

Človek si len tak hrá koncert v Pardubiciach, a zrazu si hovorí: Táto skupinka vyzerá celá ako zo Supraphonu, čo by tu ale robili? A než som sa nazdal, už mi riaditeľka Iva Milerová odovzdávala ocenenie, o ktorom by mi nikdy nenapadlo, že ho získam. Odohrať zvyšok koncertu po tom všetkom bola výzva, ale nakoniec som to teda Supraphonu odpustil, hovorí Michal Horák k prestížnemu oceneniu, ktorého odovzdanie sa úspešne podarilo zástupcom vydavateľstva utajiť pred mladým muzikantom do poslednej chvíle.

Čo sa týka klipovej a singlovej novinky, Sedím v baru sám, ako názov napovedá, Horák nemusel chodiť po inšpiráciu ďaleko: Téma pesničky mi napadla jednoducho – v krčme pri čakaní na kamarátov, s ktorými som mal ísť na pivo. Predpokladám, že každý niekedy zažil taký ten trápny moment, keď je v podniku ako prvý, musí obsadiť stôl, čakať a tváriť sa, že nie je čudák, čo chodí do krčmy sám, ale že tu má naozaj s niekým zraz. Keď bola pieseň na svete, oslovil som svojich kamarátov a geniálnych muzikantov z hradeckého 2+1 Jam bandu a dali sme život ľahko jazzovej nahrávke. No a klip sa už pod taktovkou Martina Hammerschlaga točil takmer sám. Ako ďalších hercov stačilo osloviť mojich milovaných hradeckých priateľov, ktorí si za pivo v klipe ochotne zaúčinkovali, spomína spevák.