Milo Kráľ s kapelou prichádza naživo

Kapela. združená okolo herca Mila Kráľa, vyšla s kožou na trh. Milo Kráľ Band totiž prináša album, ktorý nahrala skupina naživo v Barmuseu v Martine v decembri minulého roka a Milo Kráľ na to spomína takto: Nahrávka nás potešila svojou atmosférou, autentickosťou, aj zvukovou kvalitou, tak sme sa rozhodli vydať to na CD nosiči. Je to prierez našou tvorbou, respektíve mojou, na nič sa nehráme, sme to my, ako koncertujeme a zvolili sme jednoduchý názov Naživo, aby bolo hneď jasné, o čo ide.

Na albume nie je napríklad skladba Ranná ilúziaMilo Kráľ to zdôvodňuje takto: V kapele sme dospeli k názoru, že obmedzíme počet pomalých skladieb, hoci ja ich mám rád, ale na koncerte to treba občas rozprúdiť. Máme však kopec balád, tie tam sú na oboch albumoch, lebo je to dvojcédečko. Niektoré koncertné verzie možno poslucháčov prekvapia, lebo sú dosť odlišné od štúdiových nahrávok. Samozrejme ponúkame aj bonusy –  pieseň Vianočná, ktorú sme na albumoch zatiaľ nevydali. Ďalším je predohra Hráme sa na silných, čo je spracovaním básne Majakovského Tak to býva.

Mila Kráľa teší aj fakt, že od roku 2013 funguje zostava kapely v tom istom zložení, v nezmenenej forme. Krst CD sa uskutoční práve v Martinev Barmuseu, kde vznikol, a kde kapela odohrala svoj úplne prvý koncert, a to už medzi sviatkami 29. decembra 2018.

Krstným otcom bude Martin Geišberg a chceme to poňať trochu inak, zahráme aj skladby, ktoré bežne nehrávame na koncertoch, – objasňuje pripravovanú atmosféru koncertu a pokračuje: Samozrejme s Martinom tiež zahráme pár vecí takých iných. Veríme, že to bude nevšednejší koncert.