Mirai sa vrátili do svojich punkrockových začiatkov

Kapela Mirai zažíva v poslednej dobe naozajstnú jazdu hudobným svetom. Okrem neodškriepiteľných úspechov doma, v Česku, tento rok na prelome apríla a mája vyrážajú na úplne prvé slovenské turné. V posledných mesiacoch naviac Mirai pracujú na svojom novom, v poradí štvrtom albume, ktorý boli nahrávať v Berlíne.

Na energický rozjazd festivalovej sezóny si skupina pre fanúšikov pripravila videoklip k piesni Tenkrát z úspešného albumu Maneki Neko. Videoklip z Kanárskych ostrovov je plný neplánovaných scén, šialených výziev a bezprostrednosti z ruky režiséra Ondřeja Kudynu a bezpochyby navodí bezstarostnú letnú atmosféru aj u vás doma.

Tenkrát je také bláznivé pripomenutie si našich punkrockových začiatkov, kedy sme počúvali kapely ako Green Day, Blink 182, SUM 41 a mnoho ďalších. Bolo to v dobe, kedy sme chodili na strednú, kde sme sa mohli plne sústrediť na blbosti a na svoje hudobné vzory. Myslím, že sa tá bezstarostnosť v klipe celkom premieta, približuje Mirai Navrátil singel, ktorý napísal s Pokáčom. Produkcie sa ako pri celom albume ujal Ondřej Fiedler.

Keď sme potrebovali komparz, nestačili sme sa diviť, koľko Čechov tam je. Do toho bol zhodou okolností asi kilometer od nás Kuba Ryba z Rybičiek 48, ktorý je pre mňa taký český priekopník pop-punku. Tak sme si napísali a párty bola na svete, pozýva. Čo v ňom uvidíte, naznačil iba letmo. V klipe je mnoho rôznych výziev, ktoré sa naozaj stali. Takže Michal si naozaj odniesol kerku s názvom songu, a to predtým ešte žiadnu nemal, a napríklad Sajmon ide na skejte pri zvláštnych okolnostiach, dodáva s úsmevom a s tým, že niektoré nástroje dokonca neprežili natáčanie.

Kombinácia nostalgickej piesne s podareným videoklipom kapelu inšpirovala k prehliadaniu starých albumov, fotiek, videí a všetci tak spomínali na svoje hudobné začiatky a detstvo. Zo spomienok vznikli zábavné videá, ktoré sú už teraz k dispozícii na TikToku kapely.

Mirai Navrátil so spoluhráčmi, na prelome apríla a mája zavítajú v rámci slovenského turné do Bratislavy, Trenčína, Košíc, NitryŽiliny. Vstupenky sa rýchlo míňajú.