Mirai z tripu po Európe priviezli hit

Kapela Mirai má za sebou leto plné koncertov, pričom ich ostatný singel Volám stále búra súčasné hitparády. Aj napriek tomu Mirai nenechávajú svojich fanúšikov dlho čakať a predstavujú horúcu novinku Yesterday. Na spoluprácu si tentokrát prizvali rappera Paulieho Garanda, s ktorým sa vybrali na roadtrip do Talianska, odkiaľ priniesli nielen hotovú pieseň, ale i klip k nej. Novinkou tak Mirai lákajú fanúšikov na svoj tretí štúdiový album, ktorý uzrie svetlo sveta už v novembri.

Yesterday, yesterday, co bylo včera, už nemusí bejt, tak začína refrén jedného z najprekvapivejších singlov albumu, do ktorého Mirai so svojím dvorným producentom Ondřejom Fiedlerom pozvali výrazné meno českej rapovej scény Paulieho Garanda.

Na skladbe s nádychom babieho leta sa autorsky podieľal aj pesničkár a textár Jiří Krhut. Rapový part si Paulie Garand dopísal sám. Slohy sú trochu vnútorným bojom a v refrénoch som chcel povedať, že nie všetko je čierne, ako sa zdá, a že väčšinou existuje z každej ťažkosti cesta von, priblížil text Mirai.

Jedna z najúspešnejších kapiel na súčasnej českej popovej scéne piesňou Yesterday láka na svoj tretí štúdiový album, ktorý vyjde už novembri. Názov albumu bude opäť po albumoch KonnichiwaArigato, inšpirovaný japonskou kultúrou. Myslím si, že celý album je jedno veľké prekvapenie z hľadiska zvuku a prístupu k produkcii, a textom. Príde mi taký civilnejší a fresh, hovorí o albume frontman kapely.