Mista predstavila prvý singel v slovenčine

Speváčka Mista nahrala prvú slovenskú skladbu a ohlasuje ňou začiatok novej éry vo svojej tvorbe. Singel Deň s tebou je o tom, v akej fáze života sa mladá umelkyňa nachádza. Podobne ako mnohí jej priatelia a známi si stále častejšie uvedomuje, že naháňať sa za prácou nie je tým, čo od života očakáva. Najšťastnejšia je, keď má pri sebe blízkeho partnera, s ktorým môže vychutnávať radosti aj starosti bežného života. Autorkou hudby k songu je sama Mista a jej manžel Stano Šimor, text jej napísal Vlado Krausz. V novej pesničke počujete Mistu nielen spievať, ale aj hrať na husliach.

V poslednom období sa stále častejšie stretávam s ľuďmi, pre ktorých už nie je hlavná životná hodnota hnať sa za prácou a zarábať stále viac peňazí. Ale chcú mať pri sebe blízkeho partnera, ktorý im rozumie a s ktorým môžu zdieľať radosti aj starosti bežných dní. Na tento podnet vznikla aj moja nová skladba Deň s tebou. Je o tom, aké krásne je v živote nebyť sám,“ vysvetľuje Mista.

Slovenčina je môj rodný jazyk, vždy mi bude najbližší. Každý hudobník sa časom vyvíja a má potrebu posunúť sa ďalej. Pre mňa je nahrávanie nových skladieb so živými nástrojmi a s kapelou návrat k tomu, čo som robila celý život, ešte počas štúdia na konzervatóriu a VŠMU. Singel Deň s tebou je predzvesťou nového albumu, na ktorom už aktívne pracujem. Vyjde ešte pred letom 2017, na čo nadviažu aj koncerty s novým programom. Celý album bude spievaný v slovenčine, veľmi sa z toho teším. Mám hotových už sedem skladieb a ďalších sedem je v štádiu tvorenia, “ dodáva sympatická Mista.