Mistin úspešný rok

Autor foto: Milan Mošna

Virtuózna hudobníčka Mista hneď po vydaní zabodovala singlom Deň s tebou, ktorý sa okamžite prebojoval medzi trojicu naj hitov v hitparáde českého Rádia Kiss. Rovnako upútal aj videoklip k tejto skladbe, ktorý veselo rotuje vy vysielaní hudobnej televízie Óčko. Obrovský ohlas u fanúšikov malo nielen Mistino spievanie, ale aj hranie na husle. Talentovaná dievčina je totiž aj skvelou huslistkou a ako jedna z mála speváčok má vynikajúce hudobné vzdelanie. Mladá umelkyňa je z úspechu singla nadšená a berie to ako potvrdenie správnosti novej cesty, ktorou sa vybrala. Odteraz chce totiž skladať a spievať iba v rodnom slovenskom jazyku.

„Veľmi sa z toho teším. Najmä preto, že je to moja prvá slovenská skladba a je to pre mňa niečo úplne nové. O to viac sa teším, že ju ľudia prijali. Videoklip je zostrihaný zo záberov z letných festivalov, na ktorých som vystupovala. Je to úplne spontánne natočený klip. Žiadne prípravy, žiadne outfity, len prirodzenosť a ľudia zachytení v bežných situáciách, keď si užívajú pekný deň,“ teší sa Mista.

Mista už teraz vie, že nezostane iba pri jednom slovenskom singli. Chystá nový album, ktorým fanúšikov poteší v novom roku. „Už mám hotových asi sedem skladieb a na ďalších pracujem spolu s textárom Vladom Krauszom a producentom Stanom Šimorom. Táto kombinácia mi veľmi vyhovuje. Budem rada, keď album uzrie svetlo sveta pred letom alebo najneskôr na jeseň 2017,“ uzatvára Mista.