Modus pokrstil album ReGenerácia

Skupina Modus v zložení Jano Baláž, Ľubo Kyslík Stankovský, Juraj Zaujec, Pavol BartovicJuraj Varga pred očami svojich fanúšikov pokrstila nový album ReGenerácia, ktorý vyšiel po 30. rokoch. Krst bol spojený s koncertom, kde odzneli piesne z nového albumu.

Krstným otcom sa stal hudobný odborník Juraj Čurný a spoločne s celou kapelou pokrstil album červeným vínom. Juraj pred samotným aktom ale dodal, že by bola škoda vylievať víno a ničiť platňu, tak si radšej spoločne len pripili a zároveň sa vyjadril: Pri počúvaní starých,  ale aj nových skladieb som si uvedomil jednu vec – Modus je pre mňa symbolom takej zaujímavej, materskej, nepotopiteľnej lode slovenskej populárnej hudby. Vďaka nej máme príjemné pesničky, ktoré sú plné melódie, nehy, pozitívnej emócie, nebanálnych textov a tak isto aj skvelých vokálov. To všetko v celej histórii Modusu je, a je aj na tomto novom albume ReGenerácia a ja pevne verím, že táto nepotopiteľná materská loď s názvom Modus, tak ako priniesla do dejín slovenskej populárnej hudby množstvo skvelých mien a množstvo skvelých skladieb, tak bude pokračovať ďalej a na svoju palubu bude priberať stále nových a nových skvelých hudobníkov, skladateľov, textárov. Modus je jednoducho značka skvelej popovej pesničky a takých nikdy nie je dosť.

Skupina Modus v roku 2017 oslávila 50 rokov od svojho založenia. Ako jedna z prvých bigbeatových kapiel v Československu, si poslucháčov získala najmä nápaditou autorskou tvorbou, skvelými speváckymi výkonmi a vysokou úrovňou živých vystúpení. Kapela má za sebou osem štúdiových albumov a deväť kompilácii. Nový album nadväzuje na bohatú históriu skupiny, no autorsky, zvukovo aj interpretačne znie veľmi aktuálne, je žánrovo pestrý a cítiť z neho úprimné výpovede všetkých členov kapely. Modus prešiel počas svojej existencie rôznymi zmenami. Medzi najnezabudnuteľnejšie mená, ktoré v skupine pôsobili patria napríklad Janko Lehotský, Marika Gombitová, Ján Baláž, Miroslav Žbirka, Ľubo Kyslík Stankovský, Marián Greksa, či Laco Lučenič.