Müller, Kocáb a Soukup spievajú Shakespeara

Tri československé legendy majú na konte ďalšiu výnimočnú spoluprácu. Oprášili Shakespearov Sonet 66 a spravili z neho jedinečnú skladbu. Hudbu zložil Ondřej Soukup, ktorý text deklamuje spolu s Richardom Müllerom a Michaelom Kocábom. V refréne spieva nádherným sopránom sólistka Národného divadla v Prahe Marie Fojtová. Trio je aktuálne na úspešnom turné a vraví, že ak bude záujem, zahrá aj túto novinku pre náročné publikum.

Je to artová záležitosť na pomedzí žánrov, hudobne ťažko zaraditeľná. Možno najlepšie by zapadla do kategórie crossover. Išlo mi predovšetkým o zdôraznenie nadčasového Shakespearovho textu. Zvolili sme deklamačný spôsob podania, pretože spev by odvádzal pozornosť od textu. Spievame teda až na konci, kde sa záverečné motto sonetu opakuje, vysvetľuje Ondřej Soukup.

Soprán v podaní sólistky opery Národného divadla v Prahe Marie Fojtovej môže znamenať, že ide o hlas Anjela nádeje, ale tiež Anjela smrti. Nech si každý vyberie. Gitary v závere skladby nahral skvelý austrálsky gitarista Glenn Proudfoot, dopĺňa Ondřej Soukup.

Umelci sú spolu aktuálne na turné po Česku a Slovensku, no nepredpokladajú, že tento song bude súčasťou repertoáru. Samozrejme, ak by si ho publikum vyžiadalo, nebudú sa brániť, no táto skladba je naozaj najmä pre hudobných fajnšmekrov. Napokon, všetci traja majú na konte množstvo ďalších krásnych skladieb, ktoré radi počas turné spievajú.

Atmosféra na koncertoch je vynikajúca, naozaj si to užívam. S Michaleom a Ondřejom sme jedna krvná skupiny, tak je to naozaj jedno z mojich najobľúbenejších turné. Veľmi rád som robil aj na tomto Sonete 66, presne takéto chuťovky si dokonale užívam, uzatvára Richard Müller. Trojicu famóznych umelcov na jednom pódiu môžete ešte v novembri a v decembri vidieť v týchto slovenských mestách:

18.11. Prievidza
19.11. Žiar nad Hronom
20.11. Piešťany
23.11. Žilina
24.11. Trenčín
01.12. Michalovce
03.12. Poprad
04.12. Spišská Nová Ves
06.12. Snina
07.12. Prešov
08.12. Košice