Muse vydali nový singel

Skupina Muse publikovala nový singel. Skladba Dig Down už existuje aj vo video podobe. Britská skupina sa s novým materiálom hlási takmer na deň po dvoch rokoch po albume Drones. Či sa jedná o predzvesť novej platne, nie je zatiaľ zrejmé. V lete Muse absolvujú spoločné severoamerické turné s 30 Seconds To Mars a PVRIS.

Keď som písal túto pieseň, snažil som sa odosobniť od všetkých negatívnych vecí a nálad, ktoré v dnešnom svete panujú. Chcel som do nej dať optimizmus a nádej a inšpirovať ľudí, aby si verili, že aj ako jednotlivci môžeme zmeniť chod sveta, pokiaľ to chceme, hovorí k vzniku nahrávky spevák a skladateľ Matt Bellamy.

Videoklip režíroval Lance Drake, talentovaný umelec a režisér z Los Angeles, ktorého prácu môžu oceniť priaznivci Miike Snow, Middle Class Rut, Five Knives alebo Twin Shadow. Hlavnú postavu v akčnej scéne zveril Lauren Wasser, o ktorej sa dočítal a jej príbeh ho veľmi zasiahol. Mladé dievča trpí tzv. syndrómom toxického šoku a vedie zdĺhavý boj s výrobcami menštruačných tampónov. Po aplikácii ich výrobku skoro zomrela a kvôli stafylokokovej infekcii a intoxikácii organizmu, ktoré použitie tampónu vyvolalo, prišla o nohu.