Musicpoint Supraphonu oslavuje prvý rok

Zdeněk Svěrák (Zdroj foto k článku: Supraphon)

Je to už neuveriteľný rok od chvíle, kedy vydavateľstvo Supraphon otvorilo po takmer 25-ročnej pauze svoj vlastný obchod. Pod názvom Supraphon Musicpoint sa nachádza v legendárnom modrom funkcionalistickom dome Schlögl na Jungmannovom námestí v Prahe 1. História tejto budovy je už od 30. rokov minulého storočia príhodne spätá s hudbou – predovšetkým prostredníctvom známej predajne hudobných nástrojov.

„Supraphon Musicpoint oslavuje svoje prvé narodeniny s takou radosťou, že ju chce preniesť aj na svojich zákazníkov,“ uviedol vedúci predajne Pavel Vávra a zároveň prezradil: „Na každého čaká milé prekvapenie, svoj darček si môže dokonca vybrať podľa vlastného hudobného vkusu. Ale viac sa dozvedia až v predajni.“

V priebehu uplynulého roka ožil priestor Musicpointu množstvom pozoruhodných akcií, ako boli napríklad in-store koncerty Petra Koláře, skupiny Olympic, Anety Langerovej, Věry Martinovej, Petra Bende alebo súboru Baborák Ensemble. Svojou neopakovateľnou atmosférou nadchlo autorské čítanie z knihy P. S. Ani Geislerovej, ale i nevšedné stretnutie s medzinárodne úspešnou sopranistkou Martinou Jankovou.

Fanúšikovia tu mohli zažiť slávnostné odovzdávanie platinovej platne Pavlovi Šporclovi a diamantovej platne jubilujúcemu Divadlu Járy Cimrmana. Deti s nadšením sledovali vystúpenie protagonistov z televíznej show TvMiniUni, krst trojalbumu Dády Patrasovej alebo prednedávnom vydarenú oslavu 40. narodenín RákosníčkaJiřinou Bohdalovou.

Pozornosť k predajni Supraphon Musicpoint pritiahli autogramiády Lucie Bílej, Marty Kubišovej a skupín Kabát a Wanastowi Vjecy. Šéf marketingu Supraphonu Michal Máka dodáva: „Teší nás, že sme obohatili Prahu o nový kultúrny priestor, kde sa môžu stretávať priaznivci nahrávok rôznych hudobných žánrov a hovoreného slova s ich tvorcami.“

Supraphon Musicpoint popri bohatom katalógu Supraphonu ponúka i tituly ďalších hudobných vydavateľstiev a zároveň je i výdajným miestom e-shopu, ktorý ponúka fyzické nosiče v rámci internetového obchodu Supraphonline.cz.