Na hudobnú scénu vstupuje David Key

Kvalitnú tanečnú emóciu David do sveta vysiela aktuálnym singlom s názvom Romantik. O produkciu songu sa postaral samotný Tomi Popovič, ktorý je spolu s Fillipianom aj autorom hudby. O spolupráci s Tomim som sníval už ako dieťa. Keď som počúval hity Dary Rolins ako Nebo peklo raj, alebo Príbeh, ktorý naspievala Tina s Rytmusom, vedel som, že toto je môj človek, hovorí otvorene David Key.

Cesta ku kráľovi tanečnej hudby ale bola pre neho zarúbaná. Dostal sa k nemu až v čase, keď uvažoval, že muziku vymení za inú prácu. Tomimu som neustále vypisoval na sociálne siete, no moje správy si nikdy ani neprečítal, smeje sa s odstupom rokov.

Udalosti nabrali rýchly spád, keď sa David Key na jednom z vystúpení, zoznámil so svojim dnešným manažérom. Netrvalo dlho a dohodil mi pár akcií, kde sledoval ako na mňa reagujú ľudia a nahrali sme tiež niekoľko mojich skladieb v štúdiu. Až potom prišiel osudný telefonát Tomimu Popovičovi. Na spolupráci sme sa dohodli v podstate veľmi rýchlo, opisuje ako sa veci dali do pohybu.

Výsledkom je svieži tanečný song, ktorý má všetky atribúty stať sa veľkým hitom. Autorom textu je Monika Šimkovičová a David Key. Nazvali sme ho Romantik, ale fanúšikovia, ktorí ho poznali zatiaľ len z vystúpení, ho často volajú podľa refrénu: Mysli si čo chceš, vysvetľuje David.

Zaujímavosťou je, že premiéru Romantika spevák odpálil vo veľkom štýle, na diskotéke, pred takmer dvojtisícovým publikom v hlavnom meste Ruska, Moskve. Bol to obrovský úspech, popritom to vystúpenie nebolo vôbec plánované. Ponuka prišla začiatkom januára, keď som sa s partiou kamarátov vybral užiť si vianočnú Moskvu. V jednom podniku som sa náhodou zoznámil s majiteľom diskotéky, ktorému sa môj song tak páčil, že som ho ešte v ten večer spieval Rusom. A pre veľký úspech na druhý deň zas, opisuje šťastnú zhodu okolností, ktorá mu priniesla ďalšie pracovné príležitosti. Mám z toho obrovskú radosť. V súčasnosti sa chcem sústrediť hlavne na propagáciu Romantika na Slovensku a v Česku a v druhej polovici marca, mám pozvanie opäť na vystúpenia v Moskve. Vždy som túžil spievať pre obrovské masy ľudí, vydávať nové pesničky, cestovať po svete a hlavne robiť ľuďom radosť, vyznáva sa David Key.