Peter Bič Project na jeseň chystajú prechod Labyrintom

Skupina Peter Bič Project mala jar odštartovať svoje Labyrint Tour, prostredníctvom ktorého plánovala podporiť svoj mimoriadne úspešný rovnomenný album. Ako jedna z prvých skupín však kvôli situácii musela partia okolo Petra Biča svoje koncerty zrušiť a presunúť na neskôr. Plánované vystúpenia kapela nakoniec odohrá v septembri a v októbri.

V zásade sa nič nemení, my sme už turné mali nachystané na jar. Všetko sme mali pripravené, možno niečo pribudne, ale nechcem prezrádzať. Viki poriadne cvičí na trúbku, takže veríme, že to všetko vyjde, hovorí Peter Bič.

Trúbka je občas náladová, ale mňa to s ňou stále baví, teším sa, že si budeme môcť spolu zahrať, tešíme na ľudí, dodáva speváčka Viktória Vargová.

Zmena v tour diári nastala akurát v Košiciach, lístky ostávajú, mení sa však miesto, čo je spôsobené naozaj pozitívnym dôvodom: Pretože už bolo vypredané, a keďže sme na domácej pôde, ľudia nám písali, že sa chcú dostať na náš koncert, tak sme sa rozhodli koncert presunúť do väčšieho priestoru. A to do Kunsthalle. A to je fajn správa, hovorí na margo zmeny miesta Peter Bič.

V lete by sme sa chceli venovať už aj novým skladbám, máme zarezervované štúdio, budeme sa venovať nahrávaniu. Verím že to dopadne opäť skvelo, tešia sa muzikanti. Skladby ako Láva, Nedívaj sa tak, Z výšky, Tichá pieseň, Čoskoro či stále aktuálne najhranejšia slovenská skladba v rádiách Stoj, zaznejú určite aj v Trnave (9. septembra), v Bratislave (10. septembra), vo Zvolene (1. októbra), v Trenčíne (2. októbra), v Martine (3. októbra) a v Košiciach (7. októbra).