Na konci leta

Počas roka je niekoľko období, v ktorých bývame senzitívnejší. Okrem Vianoc, či Silvestra je to aj koniec leta. Uvedomujeme si, že všetko sa opakuje, ale nik a nič tu nie je navždy. Všetko stratené môže ožiť v spomienkach a pozdraviť nás znova. Príroda okolo nám večný kolobeh, ktorého môžeme byť na čas súčasťou aj my, pripomína svojou meniacou sa krásou.

Približne o tom je aj videoklip k piesni Na konci leta, ktorá je pretextovanou coververziou skladby Summer’s End amerického textára Johna Prinea. Pesničkár Martin Chrobák a autor vizuálnej zložky Waldemar Švábenský (známy tiež ako autor projektu Svet podľa Gabriela) ju venovali priateľovi, fotografovi a svetobežníkovi Ľubošovi Houškovi, ktorý podobne ako John Prine, ešte pred pár mesiacmi rozdával okoliu radosť svojou prítomnosťou aj prácou.

 Prírodné scény videoklipu boli natáčané v oblasti Dunajských luhov, kam WaldoĽuboš chodievali fotiť krásy divokého života. Postavu pominuteľnej letnej lásky v klipe stvárnila foodblogerka Mimi Nemčeková Mažgutová, s kontrabasom pri nahrávaní pomohol jazzman Juraj Kalász a o finálnu zvukovú podobu sa v svojom štúdiu postaral Peter Dobrík zo skupiny Mukatado.

Aj keď pieseň a jej stvárnenie vyvoláva skôr melancholické pocity, hlavným apelom tohto dielka je motivovať, aby sme každý svoj cyklus ročných období napĺňali novými zážitkami, tvorbou a láskou k ľuďom, ktorí sú tu s nami.