Na TopFest mieri austrálska kapela Hands Like Houses

Na TopFest mieri ďalšia zahraničná kapela. Na 16. ročníku festivalu zahrá austrálska posthardcore rocková kapela Hands Like Houses. Jeden z našich najlepších festivalov sa bude opäť konať na svojej domovskej scéne – v areáli na Zelenej vode v Novom Meste nad Váhom. Na festivale zahrajú 28. až 29. júna Slash spoločne s Mylesom Kennedym a s The Conspirators a kapely Horkýže Slíže, Great Malarkey, Desmod, Zemětřesení, From Our Hands, Lukáš Adamec, Arzén, Doctor P.P. či The Circus Brothers.

O divákoch na vašom festivale sme počuli úžasné veci. Sme naozaj nadšení, že tam môžeme hrať! Keď sme na turné, vždy sa pred predstavením zahrejeme. Nosíme si so sebou prenosný reproduktor, aby sa ubezpečili, že naše melódie dobre znejú. Bubeník cvičí na bubny a gitaristi si zahrievajú prsty a rôznymi stupnicami a cvičeniami obratnosti. Trenton, náš spevák má špeciálny vokál, ktorým vie vykúzliť najdivokejšie zvuky, konštatuje gitarista Alex Pearson.

Fajnšmekrami obľúbená partička odohrá aj kúsky z ich zatiaľ posledného albumu Anon. Ten nahrávali v štúdiu Steakhouse Studios v Hollywoode s producentom Colinom Brittainom.

Naše vystúpenia stále zdokonaľujeme a na javisku vieme rozpútať šialenstvo. Do Európy a na Slovensko sa dostaneme zriedka a preto sa festivalu nevieme dočkať. Milujeme živé vystúpenia, majú pre nás osobitné čaro, na vlastnej koži zistíte, koľko ľudí si vychutnáva vašu hudbu a ako hlasno ju spolu spievajú, teší sa gitarista Alex Pearson. 

Hands Like Houses vznikli v roku 2008 v austrálskej Canberre a dnes sú dôležitým vývozným artiklom Austrálie. Na konte majú štyri albumy, státisíce predaných nosičov a milióny stiahnutí ich hudby. Na jednom pódiu si zahrali s kapelami ako Bring Me The Horizon, Red Hot Chili Peppers, Deftones, Alice Cooper a Disturbed. Kapela sa nedávno upísala najslávnejšiemu vydavateľstvu v Kalifornii s názvom Hopeless Records, kde figurujú napríklad aj Sum 41, All Time Low či Thrice. Hands Like Houses vystúpili na Download festivale a dokonca sa niekoľkokrát zúčastnili na najväčšej americkej Vans Warped Tour, kde si zahrali so skupinami Pierce The Veil, Sleeping With Sirens a A Day To Remember.