Piloti sú Mezi náma

Po rádiovo úspešnej skladbe Běž a vtipne poňatom bilančnom klipe a songu Horší už to nebude z prelomu roka, sa mladá česká kapela Pilot hlási opäť o slovo s dlho očakávaným EP Mezi náma. Kapela nahrávkou symbolicky uzatvára pomyselnú prvú etapu svojej doterajšej kariéry. Mini album so signifikantným rukopisom, v ktorom sa snúbi pozitívna energia, silné melódie a roztancované refrény, štvorčlenná partia uviedla singlom a klipom s príznačným názvom Dospělí. Videoklip je založený na textových i vizuálnych kontrastoch, vrátane záberov z rodinných archívov členov kapely.

V klipe hráme v detských oblekoch, vrcholom je bez debaty čiapka s vrtuľkou nášho bubeníka Matesa. Chvíľu spokojne a chvíľu tak trochu hystericky – sa bláznime v detskom funparku. Druhú rovinu klipu tvoria videá z našich rodinných archívov, kde sme ešte ozajstní krpci. Ja som sa vďaka usilovnosti môjho otca prehrabával asi 50 hodinami materiálov, ostatní na tom neboli oveľa lepšie. Všetci naši otcovia sú navyše uvedení v titulkoch ako kameramani, aby sme ich nepripravili o zásluhy, komentuje klip frontman kapely Dan Hrdlička.

Na nahrávke je sedem skladieb (plus jedno outro) a pesničky podľa slov Pilotov reflektujú predovšetkým vzťahy – či už ide o vzťahy partnerské, rodinné, k sebe samým alebo v rámci kapely tvorenej najlepšími kamarátmi. Nádejná štvorica energiu a emócie všetkých týchto vzťahov umne pretavuje do nákazlivého popu, ktorý poslucháčov hravo rozhýbe.