Nik Tendo a jeho Hvězdy

Hvězdy sú prvým singlom z albumu Nik Tenda – 7, ktorého vydanie je naplánované na 26. júla. Produkcie sa ujal Decky Beats, ktorý je rovnako z labelu Milion+. Ďalšími členmi labelu sú napríklad Yzomandias, Robin Zoot, Jickson, Konex a mnohí ďalší.

Klip režíroval na česko-slovenskej scéne ostrieľený Petr Simon, ktorý je rovnako autorom scenára a za kameru sa postavil Radim Střelka, ktorý sa v minulosti podieľal napríklad na klipoch Lenny, Rytmusa alebo Marpa. V klipe sa po boku raperskej dvojice objaví mladá herečka a modelka Tereza Voltová, ktorá si oboch aktérov postupne podmaní.

S nápadom na príbeh prišiel Petr. Ja som v podstate poslal hotový track a nechal to celé na ňom. K finálnemu scenáru som nemal žiadne výhrady a už sme pracovali len na jednotlivých scénach. Hamburg už sme mali v pláne dlhšiu dobu a pre Hvězdy to bola ideálna lokácia, približuje nakrúcanie Nik Tendo.

Špecialitou klipu je, že sa točil na 16mm filmovú kameru, čo pre štáb aj hercov znamenalo celkom iný prístup k nakrúcaniu. Mali sme iba dve rolky filmu a jedna rolka je 10 minút záznamu. Takže ak nechceš plytvať materiálom, na každý záber máš v podstate iba jeden pokus, dodáva Petr.