Na východe vzniká Helfest

Pilotný ročník hudobného festivalu Helfest sa na letnom kúpalisku Delňa v Prešove, uskutoční v prvý septembrový víkend, v sobotu 2. septembra. Kapela Heľenine oči si na celodennú hudobnú oslavu prizvala slovenských i zahraničných kolegov.

V roku 2024 budeme mať 25 rokov. Dlho sme zvažovali, ako toto štvrťstoročie oslávime. Keďže chceme dať našim fanúšikom stále čosi viac ako je štandard, prišiel som s nápadom, že si spravíme vlastný festival. A aby bolo v roku 2024 všetko tip-top, zorganizujeme si predtým jednodňový warmup festival už v roku 2023, priblížil líder zoskupenia, Martin Mihalčín.

V areáli prešovskej Delne sa v prvú septembrovú sobotu postavia dve veľké a štyri mini pódiá. Dohromady vznikne 6 rôzne veľkých priestorov, na ktorých sa stále bude niečo zaujímavé diať. Napríklad, jedno mini pódium bude postavené – ak sa všetko podarí – na vetrieske. Za našu kariéru sme totiž hrali na nespočetnom množstve podujatí. Z každého sa vieme poučiť a tak dúfam, že náš Helfest pripravíme dobre do najmenšieho detailu, hovorí spevák a naznačuje, že ich festival sa rozhodne bude vymykať zabehnutým festivalovým  štandardom, a že návštevníci podujatia môžu očakávať mnoho nevšedných zážitkov a kopec zábavy.

Chalani sa do organizácie celodenného hudobného podujatia pustili naplno a ohlasujú prvé mená. Samozrejme, naša kapela plánuje pripraviť špeciálny koncert. Zvažujeme viacerých hostí, viac členov dychovej sekcie, ohne, tance. proste poriadnu žúrku kapely Heľenine oči. Tešíme sa ale aj na vystúpenia kapiel, ktoré už potvrdili svoju účasť, otvoril spevák tému hudobného programu festivalu.

Slovenské zastúpenie budú mať Horkýže slíže, Malalata – Balkan Bashavel, Bijouterrier, BDHS – Blikajúci dychový hudobný systém. Prvý ohlásený zahraničný interpret je Fanfare Ciocarlia z Rumunska.