Na Žákovic Open Knechtová, Vidiek aj detský program

Foto: Braňo Šimončík

Žákovic Open sa chystá na svoj 19. ročník. Najobľúbenejší rodinný festival v prekrásnej Bošáckej doline pripravil pre fanúšikov opäť fantastický program. Cez víkend 2. a 3. augusta to v Trenčianskych Bohuslaviciach rozbalia po prvýkrát Katka Knechtová ale aj skupiny Vidiek, Le Payaco, Billy Barman, Puding pani Elvisovej, Saténove ruky, Davová psychóza a samozrejme domovská kapela Hex. Žákovic si tento rok pre návštevníkov pripravil aj špeciálne novinky – populárny detský pesničkový program Paci Pac a Jameson zónu s renomovanými DJ-mi.

Tešíme sa, že opäť prinesieme do Trenčianskych Bohuslavíc kvalitnú slovenskú hudbu naprieč žánrami. Tento rok na Žákovici po prvýkrát vystúpi speváčka a skladateľka Katka Knechtová, ďalej zahrajú skupiny Hex, Vidiek, Le Payaco, Billy Barman, Puding pani Elvisovej, Saténove ruky, po prvýkrát aj Davová Psychóza, Trolejboys, Cpt. Slice, Rust2Dust a ďalšie kapely, neskrýva radosť organizátor festivalu Tomáš Yxo Dohňanský.

Kultovým sa na Žákovici stal sobotňajší futbalový zápas medzi fanúšikmi a muzikantami. Termín obľúbeného festivalu sa tento rok trochu posunul.

Termín sme posunuli kvôli tomu, že parkoviská, ako aj stanovú dedinku máme na poliach, ktoré nám požičiava PD Bošáca a po minulé roky nestihli dozrieť plodiny, ktoré tam nasadili. Teraz sa tešíme, že bude všetko v poriadku a že si ľudia budú môcť užiť komfort stanovania a parkovania opäť zadarmo. Bez toho, aby vznikla škoda na plodinách, vysvetľuje Yxo.

Aktuálny ročník Žakovic Open prinesie aj novinky: Keďže mám malú dcérku, mám veľkú radosť, že na náš festival prijali pozvanie Paci Pac, čiže detský pesničkový program, ktorý je Slovensku veľmi populárny. V sobotu popoludní preto pozývame rodičov s deťmi, aby sa k nám prišli zabaviť. Samozrejme okrem detského programu sa budú môcť tešiť aj na hojdačky a preliezky. Aktuálne uzatvárame program do Jameson zóny, kde by pozveme renomovaných DJ-ov, plánuje organizátor festivalu Tomáš Yxo Dohňanský.