Autor úspešných seriálov prichádza s filmom

Čoskoro príde do kín nová komédia scenáristu a režiséra Jana Prušinovského s názvom Grand Prix. Hlavnými hrdinami sú dvaja bratranci, ktorých hrajú Kryštof Hádek a Robin Ferro, a ich nenapraviteľný kamarát Štětka v podaní Štěpána Kozuba. Film žánrovo nadväzuje na režisérovu úspešnú sériu Okresní přebor, Čtvrtá hvězda či Most!, tentoraz sa však vydáva aj za hranice našej krajiny a ponúka divákom divokú jazdu za snom naprieč Európou.

Bratranci Roman a Emil žijú v pohraničnom meste Cvikov, kde sa snažia prežiť, ako sa len dá. Kryštof Hádek ako Roman vedie krachujúci autobazár a snaží sa postarať o rodinu, zatiaľ čo čudák Emil Robin Ferro trávi čas vo svojej starostlivo upratanej autodielni. Chodia spolu na autokros a večne sa hádajú. Momentálne spolu nehovoria, ale keď Emil vyhrá v televíznej súťaži lístky na Veľkú cenu Španielska v Barcelone, začnú k sebe opäť hľadať cestu. Vidieť Formulu 1 naživo je ich spoločný sen.

Trojica sa vydáva cez Nemecko a Francúzsko do Španielska, zatiaľ čo vo Cvikove hasí Romanove problémy jeho manželka Iveta, ktorú hrá Anna Kameníková. Obťažuje ju nespokojný klient autobazáru Miroslav Donutil a situáciu musí riešiť miestny policajt Holeček alias Marek Daniel. Vo chvíli, keď sa miestna pravidelná užívateľka pervitínu Jindra (Tatiana Dyková) zapletie do zdanlivo nevinnej víkendovej akcie, roztočí sa kolotoč, ktorý sa nedá zastaviť.

Ako naznačuje trailer, Grand Prix ocenia diváci, ktorí majú radi štýl humoru Jana Prušinovského. Film bude mať premiéru v českých a slovenských kinách 17. novembra 2022 a do tých slovenských ho prinesie spoločnosť Magic Box Slovakia.